24.03.2020

Zawieszenie zajęć - ciąg dalszy

Koronawirusowa kwarantanna została przedłużona do 12 kwietnia i tak samo trwa przerwa w treningach.
Po wznowieniu zajęć proszę zarezerwować sobie czas również we wtorki i czwartki aby szybko wrócić do formy.

W najbliższy piątek 27 marca w godzinach 18.00 - 18.30 można zabrać z klubu stroje do prania.

 

 

12.03.2020

Zawieszenie zajęć

Mając na uwadze zamknięcie szkoły w dniach 16-25 marca związanej
z zapobieganiem rozprzestrzeniania się Koronawirusa
zajęcia szermiercze nie będą się odbywały.

 

Kolejnym komunikatem będziemy powiadamiać o następnych zmianach.

 

01.03.2020

Debiut Jana i Kasi Waśko oraz wygrana Cecylii Cieślik

W swoim pierwszym turnieju poza planszami klubu
Jan Waśko
zwyciężył w kategorii skrzatów w VII Pucharze Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Józek Cieślik w kategorii zuchów zajął 12 miejsce

* * *

Drugiego dnia zawodów po wyrównanych i emocjonujacych walkach
zwycięstwo w kategorii juniorów odniosła
Cecylia Cieślik. 
Godnym podkreślenia jest, że niektóre rywalki były dwa lata starsze.

Pierwszy krok szermierczy wykonała Kasia Waśko w najmłodszej kategorii zajmując trzecie miejsce.

 

Gratulacje

pełne wyniki na: http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3510/#top_static_site

20.01.2020

JANEK SOCHA i DRUŻYNA Mistrzami Polski Juniorów

 Wspaniały sukces zawodników Polskiego Klubu Szermierczego w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów (Wrocław, 18-19.01.2020).

W sobotę w pięknym stylu ZŁOTY MEDAL w turnieju indywidualnym wywalczył Jan Socha potwierdzając systematyczny postęp w drodze do wielkich wyników międzynarodowych.

W szpadzie dziewcząt wystartowały dwie nasze zawodniczki i na podkreślenie zasługuje młodziutkiej Cecylki Cieślik, która zajęła wysokie 17 miejsce a była jedną z najmłodszych zawodnicze w tych zawodach.

W niedzielnym turnieju drużynowym nasz zespół w składzie: Grzegorz Czechowski,  Antoni Socha, Jan Socha i Bartłomiej Zbierada także stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając ZŁOTY MEDAL. To największy jak dotychczas sukces naszych zawodników.

            

W turnieju drużynowym nasza II drużyna w składzie: Michał Aniołkowski, Jakub Cieślik, Jan Glinka i Szymon Ogonowski także walczyła bardzo dobrze zajmują IX miejsce. Trzeba dodać, że chłopcy  przegrali po pięknych walkach tylko jeden mecz w całym turnieju z kolegami klubowymi. Mamy szeroką grupę młodych zawodników i z pewnością ten sukces przyczyni się do dalszej systematycznej, ciężkiej pracy wszystkich pozostałych naszych najmłodszych szermierzy.

Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników, trenerów i rodziców.

Wyniki:

 Szpada mężczyzn

https://www.fencingtimelive.com/events/results/D7D5C9A8B583408093AD713ED8FE689A#top_static_site

Szpada kobiet

https://www.fencingtimelive.com/events/results/7E57EEE34AD14299A2C675E7C141C6A8#top_static_site

23.12.2019

Ż Y C Z E N I A

RODZINNYCH, ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

ORAZ SPEŁNIENIA WSZELKICH MARZEŃ

W NOWYM 2020 ROKU 

WSZYSTKIM SZERMIERZOM I SYMPATYKOM SZERMIERKI,

ICH RODZINOM I BLISKIM

ŻYCZY
Polski Klub Szermierczy

15.12.2019

Janek Socha i Bartłomiej Zbierada wraz z kolegami z drużyny podbili Grecki Heraklion

Wspaniały sukces odnieśli nasi reprzentanci w Drużynowym Pucharze Pucharu Świata Juniorów 
W Heraklion nasz zespół w składzie: 
Karol NOGANOWICZ, Jan SOCHA, Bartłomiej SZURLEJ i Bartłomiej ZBIERADA 
w pięknym stylu wywalczył
ZŁOTY MEDAL
w finale nasi zawodnicy  pokonali reprezentację Węgier 37 : 32

Wielkie brawa

Ten ogromny sukces napawa nas wielką radościom, ponieważ w zwycięskim zespole
walczyło dwóch zawodników Polskiego Klubu Szermierczego.

Tak przebiegało to spotkanie: Walka finałowa Pucharu Świata Juniorów Heraklion

WĘGRY

 

POLSKA

CSERI Soma

     3 (0)    

   3:3

   3 (0)

 SZURLEJ Bartlomiej

NAGY Marcell

4 (2)

7:5

 2 (-2)

 SOCHA Jan

KESZTHELYI Zsombor

2 (-1)

9:8

 3 (1)

 ZBIERADA Bartlomiej

NAGY Marcell

3 (3)

12:8

  0 (-3)

 SZURLEJ Bartlomiej

CSERI Soma

0 (-4)

12:12

 4 (4)

 ZBIERADA Bartlomiej

KESZTHELYI Zsombor

2 (-5)

14:19

7 (5)

 SOCHA Jan

NAGY Marcell

5 (1)

19:23

 4 (-1)

 ZBIERADA Bartlomiej

KESZTHELYI Zsombor

8 (2)

27:29

 6 (-2)

 SZURLEJ Bartlomiej

CSERI Soma

5 (-3)

32:37

8 (3)

 SOCHA Jan

   

32:37

   

Strony