14.10.2018

Piękne zwycięstwo Cecylki Cieślik w Radlinie

W Radlinie odbył się XIX Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz II Memoriał Bolesława Miki.
Wzięli w nim udział najmłodsi adepci szpady, walczący w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, zuchy i młodzicy. W sobotę walczyły dziewczęta, w niedzielę na planszach zaprezentowali się chłopcy.Polski Klub Szermierczy reprezentowało dziewięcioro zawodników.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi zawodnicy.
Wśród dziewcząt w kategorii młodzik w pięknym stylu zwyciężyła
Cecylia Cieślik.
To kolejny start potwierdzający jej systematyczny rozwój.

Wielkie gratulacje

W drugim dniu zawodów ponownie mieliśmy powody do radości.
Dwóch naszych zawodników w kategorii dzieci stanęło na podium 
Marcin Siwek wywalczył 2 miejsce a Tadeusz Wąsik III miejsce.

Brawa i gratulacje dla naszych chłopców, którzy w każdym turnieju potwierdzają swoją obecność w czołówce krajowej

Wyniki:

Dzieci – dziewczęta
1. RATYNA Magda – MUSZKIETER GLIWICE
2. SZYMCZYK Michalina – MUSZKIETER GLIWICE
3. SIERGIEJ Zofia – WKS KOLEJARZ WROCŁAW
3. JANECZEK Oliwia – MUSZKIETER GLIWICE
18. LIPOV, Kalina – PKSZERM WARSZAWA
34. SOCHA, Maria – PKSZERM WARSZAWA

Młodzik – dziewczęta
1. CIEŚLIK Cecylia – PKSZERM WARSZAWA
2. PORWOŁ Liliana – UKS TRÓJKA RADLIN
3. HALEMBA Antonina – UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚL.
3. NIEWADZI Zofia – UKS OLIMP LUBIN

Zuchy – chłopcy
1. WOJCIECHOWSKI Mikołaj – KS ZAWISZA RADOMSKO
2. MASŁOWSKI Dominik – UKS OLIMP LUBIN
3. RONER Michał – UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚL.
3. PABIJAŃCZYK Adam – AZS AWF WROCŁAW
5. SIWEK Marcel – PKSZERM WARSZAWA
32. CIEŚLIK Józef – PKSZERM WARSZAWA

Dzieci - chłopcy
1. WŁODARCZYK Piotr – KS SZPADA WADOWICE
2. SIWEK Marcin – PKSZERM WARSZAWA
3. WĄSIK Tadeusz – PKSZERM WARSZAWA
3. KUROWSKI Błażej – PIAST GLIWICE
9. ZIAJOWSKI Aleksander – PKSZERM WARSZAWA
10. KROCHMALSKI Filip – PKSZERM WARSZAWA

Młodzik- chłopcy
1. SKALSKI Jan – PKS MILENIUM SKAWINA
2. SOJKA Adam – RMKS RYBNIK
3. KLUGHARDT Hubert – UKS OLIMP LUBIN
3. KLYTTA Paweł – PIAST GLIWICE
30. ŁĘSKI Jacek – PKSZERM WARSZAWA
47. GRABOWSKI Franciszek – PKSZERM WARSZAWA

13.10.2018

IV edycja cyklu zawodów „DOROSŁY - AKTYWNY

W sobotnie przedpołudnie odbył się VI turniej klasyfikacyjny. Nie był obsadzony zbyt licznie, lecz jak zwykle stoczyli kilka udanych walk i wychodzili z sali zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

Wyniki:

Szpada kobiet:
1.Pągowska Tamara – PKSzerm Warszawa
2. Popończyk Anna   – PKSzerm Warszawa

Szpada mężczyzn:
1. Kornaś Jarosław – IKS Warszawa
2. Falk Adam – IKS Warszawa
3. Adamczewski Wojciech – AZS-AWF Warszawa

Gratulacje

07.10.2018

II Puchar Polski Juniorów Młodszych w Gliwicach

 Świetnie zaprezentowali się nasi szpadziści w II Pucharze Polski Kadetów w Gliwicach.
Szczególnie cieszy wynik uzyskany przez Jakuba Cieślik,
który wywalczył w stawce 112 zawodników, znakomite 
III miejsce

Gratulacje

Bardzo dobrze spisali się również pozostali nasi zawodnicy:

Wyniki:

  1. RODRIGUEZ Jose Manuel - VENESUELA
  2. KAŹMIERSKI Maciej - MKS GRYF MIELEC
  3. CIEŚLIK Jakub - PKSZERM WARSZAWA
  3. 
JĘDRZEJCZYK Radosław - AZS AWF KATOWICE
10. SOCHA Jan - PKSZERM WARSZAWA
​16. 
GLINKA Jan - PKSZERM WARSZAWA
30. SOCHA Antoni - PKSZERM WARSZAWA
36. 
OGONOWSKI Szymon - PKSZERM WARSZAWA
56. 
ANIOŁKOWSKI Michał - PKSZERM WARSZAWA
61. 
SZYMAŃSKI Konrad - PKSZERM WARSZAWA

Po tych zawodach zawodnicy Polskiego Klubu Szermierczego zajmują następujące lokaty w rankingu Polskiego Związku Szermierczego:

  1. SOCHA Jan
  6. CIEŚLIK Jakub
19. OGONOWSKI Szymon
23. NOSSARZEWSKI Antoni
26. SOCHA Antoni
34. GLINKA Jan
53. ANIOŁKOWSKI Michał
69. MILCZAREK-METZNER Mikołaj
83. SZYMAŃSKI Konrad

Oczekujemy na kolejne udane występy naszych zawpdników.

06.10.2018

O PUCHAR BURMISTRZA PRAGI POŁUDNIE Z OKAZJI 100 -LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Piękny sukces odniosła nasza zawodniczka Kalina Lipov zwyciężając w turnieju szpadowym dzieci  
O PUCHAR BURMISTRZA PRAGI POŁUDNIE
Z OKAZJI 100 -LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W tych samych zawodach wystartował Miłosz Głogowski (debiutujący w barwach naszego klubu) i wywalczył wysokie 3 miejsce.

   

Gratulujemy

16.09.2018

Podium "Kmicic Cup" w Częstochowie dla dzieci z PKSzerm.

W sobotę 15 września 2018 roku odbył w się Częstochowie jubileuszowy 15 turniej "Kmicic Cup".
Impreza jak zwykle była zorganizowana na wysokim poziomie i przebiegała w bardzo sportowej atmosferze. 
Dla naszych najmłodszych szermierzy był to bardzo udany występ.
W kategorii dzieci dziewcząt Kalina Lipov wywalczyła znakomite III miejsce (trzeba jednak podkreślić, że w walce o awans do finału uległa kontuzji i nie mogła kontynuować pojedynku).

Gratulacje dla Kalinki za piękne walki i wielką ambicję

Wyniki dziewcząt:

3 m. Lipov Kalina PKSZERM WARSZAWA
21 m. Socha Maria PKSZERM WARSZAWA

Startował0 49 zawodniczek

W kategorii dzieci chłopców wystąpiło trzech naszych zawodników i wszyscy stanęli na podium. 
Styl w jaki dokonali  tej sztuki budzi podziw i pewność, że są przygotowani do dalszego rozwoju sportowego.

 

Gratulacje dla chłopców za wspaniałą postawę

Wyniki chłopców:

1 WĄSIK Tadeusz PKSZERM WARSZAWA
2 WŁODARCZYK Piotr KS SZPADA WADOWICE
3 SIWEK Marcin PKSZERM WARSZAWA
3 ZIAJOWSKI Aleksander PKSZERM WARSZAWA

Startowało 48 zawodników

10.09.2018

Nowy sezon

Po powrocie z obozu letniego w Łebie rozpoczęła się codzienna praca w klubie i starty w zawodach kalendarzowych.
Na pierwszy rzut poszli juniorzy młodsi startując w I Pucharze Polski, który odbył się w Obornikach Śląskich,dniach 8-9 września 2018 roku. Chociaż zawodnicy nie mieli czasu na odpoczynek po mocno przepracowanym obozie, możemy być zadowoleni z postawy naszych młodych szpadzistów.
Wysoki poziom potwierdził Janek Socha (lider w tej kategorii wiekowej) zajmując wysokie 2 miejsce.

Pozostali zawodnicy spiasali się bardzo dobrze awansując całą grupą do strefy walk pucharowych.
W stawce 117 zawodników wywalczyli następujące lokaty:
12 m. SOCHA Antoni , 21 m. OGONOWSKI Szymon, 33 m. ANIOŁKOWSKI Michał, 37 m. CIEŚLIK Jakub, 56 m. GLINKA Jan, 73 m. SZYMAŃSKI Konrad. Biorąc pod uwagą fakt, że Antek Socha, Janek Glinka i Konrad Szymański debiutowali w zawodach kadetów  możemy uznać ten wystąp za udany.

Gratulujemy

Strony