22.09.2021

Puchar Dzielnicy Praga Południe

II turniej klasyfikacyjny

W środowe popołudnie (22 października) odbył się II turniej klasyfikacyjny cyklu zawodów 
o "Puchar Dzielnicy Praga Południe"

Walki prowadzone były w sympatycznej atmosferze i stały na bardzo bardzo dobrym poziomie.
Uczestnicu pokazali wiele ciekawych akcji szermierczych i duże emocjonalne zaangażowanie.
To jest dowód na właściwy kierunek szkolenia dzieci i młodzieży.

 

Wyniki:
Szpada dzieci -  dziewczęta

1 m. LENKIEWICZ Maria
​2 m. GŁADYSZCZAK Liliana
3 m. RUKSZAN Zofia

Szpada dzieci - chłopcy
1 m. WĄSIK Jan
2 m. KROCHMALSKI Ignacy
3 m.MICHAŁOWSKI Michał

Szpada młodzików - dziewczęta
1 m. SOŁTYK Zuzanna           
2 m. SOCHA Maria   
3 m. JAWORSKA Weronika                 

Szpada młodzików - chłopcy
1 m. LIALYS Kyras
2 m. CIEŚLIK Józef
3 m. SOCHA Franciszek

Szpada kadetów - chłopcy
1 m. KROCHMALSKI Filip
2 m. ZIAJOWSKI Aleksander
3 m. WĄSIK Tadeusz

Gratulujemy

22.09.2021

XV Edycja cyklu turniejów „O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE” im. Eugeniusza Śniegowskiego

       

 

XVI Edycja cyklu turniejów 

„O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE” im. Eugeniusza Śniegowskiego

  • Organizator: Polski Klub Szermierczy
  • Miejsce zawodów:

Sala szermiercza PKSzerm.
Zespół Szkół Nr 37 im. Agnieszki Osieckiej,
03-964 Warszawa, Aleja Stanów Zjednoczonych 24
(wejście od ul. Urugwajskiej przy lodowisku)

  • Uprawnieni do startu:

Zawody będą prowadzone w następujących kategoriach wiekowych:

  • Roczniki 2011 i młodsi  (szpada „0”)
  • Roczniki 2009-2010  (szpada „0”)
  • Początkujący 2004-2007 (szpada „5”)
  • Młodzik zaawansowany 2006-2008 (szpada „5”)

We wszystkich konkurencjach  dziewczęta i chłopcy walczą razem.

  • Zgłoszenia:

Pocztą elektroniczną na dwa dni przed zawodami na adres: poczta@pkszerm.com

lub na 45 minut przed rozpoczęciem walk w sekretariacie zawodów.

  • Turnieje klasyfikacyjne rozgrywane są w środy i rozpoczynają się:

 

  • Roczniki 2011 i młodsi  (szpada „0”) – godz. 17.00
  • Roczniki 2009-2010  (szpada „0”) – godz. 17.00
  • Początkujący 2004-2007 (szpada „5”)  – godz. 17.00
  • Młodzik zaawansowany 2006-2008 (szpada „5”)  – godz. 18.30
  • Terminarz:
  • Szpada dziewcząt i chłopców

I Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 19.05.2021
II Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 22.09.2021
III Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 24.11.2021

Finał – 17.12.2021 (piątek, godz. 17.00)

W finale walczyć będą po 4 osoby z prowadzonych list klasyfikacyjnych
(do klasyfikacji zaliczane będą dwa najlepsze wyniki) w każdej konkurencji oddzielnie dla dziewcząt i chłopców .

W finale wystartuje czterech najlepszych zawodników.
Liczą się wyniki z dwóch najlepszych turniejów.
W przypadku równej liczby punktów decydują:
a. wyższe zajęte miejsce
b. lepszy wynik trzeciego turnieju.

Zapraszamy do udziału w zawodach

Cykl zawodów szermierczych jest prowadzony w ramach zadania
częściowo finansowanego ze środków finansowych

M. St. Warszawy Dzielnica Praga Południe

19.09.2021

Cecylia Cieślik zwycięża w Częstochowie

Cecylia Cieślik

 
w znakomitym stylu zwyciężyła w I Pucharze Polski Młodszych Juniorów w Częstochowie. 
Jej wspaniała technika i konsekwencja taktyczna były widoczne w każdej walce.
Mamy zawodniczkę na bardzo wysokim poziomie krajowym i będziemy z optymizmem śledzili
kolejne występy tej utalentowanej zawodniczki.
Gratulujemy także jej trenerowi Panu Piotrowi Kiełpikowskiemu.

 

Szpada dziewcząt:

https://www.fencingtimelive.com/events/results/4AE5417348624535A5483C890...

18.09.2021

Filip Krochmalski na podium w Częstochowie

Filip Krochmalski


Wywalczył III miejsce w I Pucharze Polski Juniorów Młodszych.
To wspaniałe osiągnięcie tego młodziutkiego zawodnika.
Wielkie gratulacje

Wszystkie wyniki - szpada chłopców:

https://www.fencingtimelive.com/events/results/8C049331485C483B9BF4C1880...

16.09.2021

Szermierka rekreacyjna dla dorosłych

Od 21 września wznawiamy treningi szermierki rekreacyjnej dla dorosłych.
Zajęcia we wtorki i czwartki w godzinach 19.00-20.30

Więcej informacji pod numerem: 796-207-936

04.09.2021

Trzecie miejsce Kasi Waśko w turnieju Masters


Dużym sukcesem rozpoczął się nowy rok szkolny.
Najmłodsza zawodniczka naszego Klubu zdobyła trzecie miejsce w turnieju Masters będącym ukoronowaniem całego cyklu eliminacji Pucharu Żubra.
Gratulacje

Strony