19.10.2020

Kolejny piękny sukces Południowo Praskich Muszkieterów

W sobotę 17 października w pięknej Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach
zostały przeprowadzone Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików.
Zawody były niezwykle trudne dla wszystkich zawodników ponieważ
w jednym dniu odbył się turniej indywidualny i drużynowy. 

W tych ciężkich warunkach bardzo dobrze spisali się młodzi szpadziści
Polskiego Klubu Szermierczego.
W turnieju indywidualnym po pięknych walkach 3 miejsce na podium zajął Aleksander Ziajowski
a tuż za podium 5 miejsce wywalczył Filip Krochmalski. 

Wyniki:

1 m. Szymon WALKOWIAK - AZS AWF WROCŁAW
2 m. Marcin JABŁOŃSKI -  UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE. ŚL.
3 m. Aleksander ZIAJOWSKI - PKSzerm WARSZAWA
3 m. Szymon HAJDUK - KS SZPADA WADOWICE

5 m. Filip KROCHMALSKI               PKSzerm WARSZAWA
23 m. Franciszek GRABOWSKI     PKSzerm WARSZAWA
36 m. Kajetan BALCERZAK            PKSzerm WARSZAWA

Zaraz po dekoracji medalistów turnieju indywidualnego rozpoczęły się walki drużynowe.
Zespół Polskiego Klubu Szermierczego w składzie:
Kajetan BALCERZAK, Franciszek GRABOWSKI, Filip KROCHMALSKI, Aleksander ZIAJOWSKI
w pięknym stylu wywalczył ZŁOTY MEDAL

Wyniki:

1 m. PKSzerm Warszawa
2 m. AZS-AWF Wrocław
3 m. PIAST Gliwice

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów

Wszystkie wyniki: http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3527/#top_static_site

04.10.2020

Dzień Edukacji Narodowej - podium Alka i Filipa

Po sukcesach na Olimpiadzie Młodzieży młodsi koledzy stanęli na podium w silnie obsadzonym turnieju z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Radlinie.

W kategorii młodzików drugiem miejsce zajął Aleksander Ziajowski a trzecie Filip Krochmalski

Gratulacje

Link do wszystkich wyników z zawodów: http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3521/#top_static_site

30.09.2020

Brązowy medal dla drużyny na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Drużyna w składzie:
Jan Glinka
Antoni Socha
Konrad Szymanski
Stanisław Szymański

zdobyła po pasjonujących walkach trzecie miejsce na rozgrywanej w Lublinie
Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Mecze naszej drużyny:
1/8 https://youtu.be/vOMD3Rw9Arw
1/4 https://youtu.be/-KGIJ-PLXrE?t=4835
1/2 https://youtu.be/QFboiGYJeuo?t=10827
o 3 miejsce https://youtu.be/QFboiGYJeuo?t=19399
dekoracja https://youtu.be/WRgzMSMwD-0?t=27633
Gratulacje dla zawodników i trenerów

Link do wyników wszystkich walk http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3520/#top_static_site

29.09.2020

Antek Socha Mistrzem Polski

 

Antoni Socha wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

 

Walka półfinałowa: https://youtu.be/KAMu0ZmxWcQ?t=26829
Walka finałowa: https://youtu.be/KAMu0ZmxWcQ?t=30360
Dekoracja https://youtu.be/KAMu0ZmxWcQ?t=33327

Gratulacje

Link do wyników: http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3520/#top_static_site

Transmisja online:  https://www.youtube.com/watch?v=KAMu0ZmxWcQ&feature=emb_logo

14.09.2020

Warszawska Olimpiada Młodzieży 12 września 2020r.

12 września odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w szpadzie
Porównując z zeszłym rokiem nasi zawodnicy zdobyli jeden srebrny medal więcej.

W kategorii dzieci:
3m. Jan Zwoliński

W młodzikach całe podium zajęli:
1m. Aleksander Ziajowski
2m. Filip Krochmalski
3m. Kajetan Balcerzak oraz Franciszek Grabowski


U kadetów 
w zawodach dziewcząt:
3m Cecylia Cieślik

a u chłopców:
1m. Antoni Socha
3m. Stanisław Szymanski oraz Konrad Szymański

W kategorii wiekowej juniorów
1m. Szymon Ogonowski
2m. Jakub Cieślik
3m. Jan Socha

Gratulacje
Wyniki zawodów: https://fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/AD67B120972247E186...
Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/1uYZopGWFvp42yw_iiSObKWkAkAxgSf6L...

 

05.09.2020

Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza

Udany występ naszych zawodników po półrocznej przerwie w startach w zawodach.
5 września 2020 r. wystartowaliśmy w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza.
Wyraźnie widać, że okres treningów w lipcu i zgrupowanie w sierpniu przyniosły wlaściwe efekty. 

Zawody rozpoczęli młodzicy, którzy wywalczyli komplet miejsc na podium:     

1 m. Filip Krochmalski
2 m. Tadeusz Wąsik
3 m. Franciszek Grabowski oraz Aleksander Ziajowski

Następnie rywalizowali Kadeci zdobywajac:
w rywalizacji dziewcząt:
2 m. Cecylia Cieślik

a wśród chłopców:
1 m. Antoni Socha
2 m. Jan Glinka
3 m. Konrad Szymański

Zawody kończyły dzieci.
W konkurencji dziewcząt 3 m. wywalczyła Zuzianna Sołtyk.
A w rywalizacji chłopców na podium stanęli:
1 m. Józef Cieślik
3 m. Jan Zwoliński

Gratulacje dla wszystkich startujących 

Pełne wyniki zawodów: https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/AD67B120972247...
Zdjecia z dekoracji na https://drive.google.com/drive/folders/1NQEfgcp0rKpSEK42l3N8CmElYWblpQLM...

Strony