13.12.2014

Bardzo udany turniej na Gocławiu

Na Warszawskim Gocławiu odbyły sie Mistrzostwa Dzielnicy Praga Południe w szpadzie
Grupa szermierzy Polskiego Klubu Szermierczego występująca w tych zawodach spisała się bardzo dobrze,
zajmując czołowe lokaty w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Szczególnie cieszy zwycięstwo Julci Tyburskiej, która zaczęła walczyć coraz skuteczniej.

 

Chłopcy tradycyjnie spisali się bardzo dobrze odnosząc
dwa zwycięstwa - Janek Glinka i Kuba Cieślik, drugie miejcse wywalczył Grześ Czechowski
a trzecie miejsca wywalczyli Antek Nossarzewski, Staś Korzeniewski, 
Konrad Szymański, i Józio Molga.

        

Gratulujemy i czekamy na dalsze postępy w zawodach ogólnopolskich

Wyniki:

Szpada dziewcząt młodzików
1.Tyburska Julia - PKSzerm.
2. Różycka Marta - Riposta
3. Cichobłazińska Agata - Riposta
3. Frąckowiak Antonina - Atlas Tarnowo Podgórne

Szpada chłopców dzieci
1. Glina Jan - PKSzerm.
2. Kapłon Michał - Atlas Tarnowo Podgórne
3. Szymańki Konrad - PKSzerm.
3. Kiełczewski Jakub - IKS

Szpada chłopców młodzik
1. Cieślik Jakub - PKSzerm.
2. Bogdański Bartosz - Legia
3. Korzeniewski Stanisław - PKSzerm.
3. Nossarzewski Antoni - PKSzerm.

Szpada chłopców junior młodszy
1. Uzdowski Filip - Riposta
2. Czechowski Grzegorz - PKSzerm.
3. Kleczkowski Maciej - Riposta
3. Molga Józef - PKSzerm.

 

05.12.2014

Finał XI edycji zawodów "O Puchar Dzielnicy Praga Południe" im. Eugeniusza Śniegowskiego

       Zakończyła się XI edycja zawodów szermierczych
„O Puchar Dzielnicy Praga Południe" im. Eugeniusza Śniegowskiego.

       Finały w poszczególnych konkurencjach rozgrywane przy pełnej widowni dostarczyły wiele emocji.
Młodzi szermierze występujący w gali finałowej mogli poczuć smak prawdziwych zawodów.

    

Po niezwykle interesujących walkach odbyły się dekoracje w których zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy i drobne upominki.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Floret dziewcząt (rocznik 2004 i młodsze) - CIESLIK Cecylia, PKSzerm Warszawa

Floret dziewcząt (roczniki 2002-2003) - DEJCZER Natasza, Pałac Młodzieży SYRENA

Floret chłopców (rocznik 2004 i młodsi) - SOCHA Antoni, PKSzerm Warszawa

Floret chłopców (roczniki 2002-2003) - CIEŚLIK Jakub, PKSzerm Warszawa

Szpada dziewcząt (rocznik 2003 i młodsze) - ŁAPKIEWICZ Julia,- AZF AWF Warszawa

Szpada dziewcząt (rocznik 2001-2002) - KLUSZCZYŃSKA Sandra - D'ARTAGNAN

Szpada chłopców (rocznik 2003 i młodsi) - GLINKA Jan, PKSzerm Warszawa

Szpada chłopców (rocznik 2001-2002) - CIEŚLIK Jakub, PKSzerm Warszawa

Klasyfikacja po finałach w zakładce: http://www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy

   

Mamy nadzieję, że w przyszłości jeszcze nie raz usłyszymy o tych zawodniczkach i zawodnikach
w relacjach z zawodów krajowych i międzynarodowych.

 Tradycyjnie przy okazji turnieju odbyły się MIKOŁAJKI dla dzieci.

Zapraszamy w następnym 2015 roku

Prosimy o przesyłanie zdjęć wykonanych w czasie finału na adres: www.pkszerm.com 
zostaną dodane do reportażu z zawodów.

 

29.11.2014

Piekny występ Janka Sochy

Tradycyjny turniej szermierczy "GWIAZDKA ZE SZPADĄ" młodzików w Gliwicach
przyniósł  piękny sukces naszemu filigranowemy zawodnikowi.
Janek Socha
w pojedynkach ze starszymi i wyższymi o głowę przeciwnikami walczył znakomicie i wywalczył bardzo dobre 
III miejsce.

Serdeczne gratulacje

15.11.2014

Finał XI edycji zawodów "O Puchar Dzielnicy Praga Południe" im. Eugeniusza Śniegowskiego

W dniu 5 grudnia 2014 roku zostanie rozegrany finał XI edycji zawodów

"O Puchar Dzielnicy Praga Południe" im. Eugeniusza Śniegowskiego.

Organizator podjął decyzję, że w finały zostaną rozegrane w poszczególnych kategoriach wiekowych odzielnie dla dziewcząt i chłopców.
Pełna lista startowa wraz z zawodnikami rezerwowymi znajduje się w zakładce "puchar dzielnicy" www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy  

ZAPRASZAMY

Prosimy o jak najszybsze potwierdzenie startu.

 

08.11.2014

Cecylka na podium

W Szczecinie odbył się turniej szermierczy "Puchar Ziem Północnych" zuchów w szpadzie kobiet.

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza młodziutka zawodniczka

Cecylia Cieślik zajmując III miejsce

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

06.11.2014

Puchar Dzielnicy Praga Południe - po IV turnieju klasyfikacyjnym w szpadzie

Zakończyły się eliminacje do finału XI edycji Pucharu Dzielnicy Praga Południe w szpadzie.
W ostatnim, czwartym turnieju klasyfikacyjnym kolejność była następująca:

Szpada (rocznik 2003 i młodsi)

1 m. ŁAPKIEWICZ Julia - AZF AWF Warszawa

2 m. SZYMANOWSKA Karolina - Warszawianka

3 m. SOCHA Antoni - PKSzerm Warszawa

Szpada (rocznik 2001-2002)

1 m. CIEŚLIK Jakub - PKSzerm Warszawa

2 m. KORZENIEWSKI Stanisław - PKSzerm Warszawa

3 m. SOCHA JAN - PKSzerm Warszawa

Pełne wyniki całego cyklu w szpadzie w zakładce - Puchar Dzielnicy http://www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy

Strony