08.04.2015

Zawody organizowane przez Polski Klub Szermierczy

Przypominamy, że w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone następujące turnieje:

  1. II Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 16.04.2015
    w ramch XII Edycji cyklu turniejów
    „O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE”
    im. Eugeniusza Śniegowskiego

    Szczegóły w zakładce: http://www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy
  2. III Turniej klasyfikacyjny – 18 kwietnia 2015
    w ramach I Edycja Cyklu Turniejów „DOROSŁY – AKTYWNY”
    Szczegóły w zakładce: 
    http://www.pkszerm.com/dorosly_aktywny

Zapraszamy do udziału 

 

29.03.2015

Nasi najmłodsi w Skawinie - I Puchar Żubrów

W Skawinie odbył się turniej towarzyski w szpadzie o "Puchar Żubrów".
Łącznie udział wzięło ponad 150 najmłodszych szpadzistek i szpadzistów
w kategoriach wiekowych: juniorzy młodsi, młodzicy, dzieci, skrzaty, zuchy.
Oczywiście nie zabrakło w nim naszych najmłodszych szermierzy.
Do Skawiny wraz z rodzicami wybrali się: Filip Krochmalski i Jacek Łęski.
Wrócili bardzo szczęśliwi ponieważ obaj stanęli na podium zajmując w swoich kategoriach wiekowych III miejsca.

Wyniki:

Kategoria zuchów:

1. Jan Młynek (SPKS Jakub Więcławice)
2. Jan Skalski (UKS Victoria)
3. Jacek Łęski (PKSZERM Warszawa)
3. Hubert Łagan (CKIS Krzeszowice)

Kategoria skrzatów:

1. Franciszek Haper (CKIS Krzeszowice)
2. Tymon Zarek (UKS Start Opole)
3. Stanisław Wiktor (PTG Sokół 1893 Mielec)
3. Filip Krochmalski (PKSZERM Warszawa)

Serdeczne gratulacje

20.03.2015

Wielki sukces Bartka Zbierady w Challenge Wratislavia

Challenge Wratislavia to największy turniej szermierczy na świecie rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych. Startują w nim zawodnicy w rocznikach: 2004 i młodsi, 2002 - 2003 i 2000 - 2001. 
Dla młodych szermierzy uzyskanie znaczącego wyniku to przepustka do dalszej kariery sportowej. W tym roku w zmaganiach szpadzistów uczestniczyło 442 szpadzistów ze całego świata. Tym bardziej cieszą wyniki uzyskane przez naszych szermierzy.

Szczególnych powodów do radości i dumy dostarczył nam systematycznie podnoszący swój poziom sportowy Bartłomiej Zbierada, który w całym szpadowym turnieju nie poniósł ani jednej porażki i w pięknym stylu zwyciężył w stawce 171 zawodników. Godnym podkreślenia jest fakt, że polscy zawodnicy nie oddali miejsca na podium zagranicznym rywalom.

 

Kategoria 2000-2001:

1. Bartłomiej Zbierada (PKSZERM Warszawa)
2. Bartłomiej Szurlej (Kolejarz Wrocław)
3. Piotr Kołpa (UKS MDK Olimp Lubin)
3. Mateusz Piłat (MKS Gryf Mielec)
5. Alex Oroian (Rumunia)
6. Tomer Yarinovsky (Izrael)
7. Balazs Szilagyi (Rumunia)
8. Adam Osicka (Czechy)

Startowało 171 szpadzistów.

Na wyróżnienie zasługuje także start naszych zawodników w młodszych kategoriach wiekowych:

W roczniku 2004 i młodsi Jan Glinka uplasował się na 12 miejscu w stawce 82 zawodników i zaledwie jednego trafienia zabrakło mu by awansował do finałowej ósemki.

Kategoria 2004 i młodsi:

1. Florin Mirica (Rumunia)
2. Laurenz Dorfer (Niemcy)
3. Hunert Gil (SKS Flesz Świdnica)
3. Roman Samoilov (Ukraina)
5. Antoni Ścibich (RMKS Rybnik)
6. Stanisław Dziura (PTG Sokół 1893 Mielec)
7. Petr Stepan (Czechy)
8. Krzysztof Domowicz (KKS Kraków)

Startowało 119 szpadzistów.

W roczniku 2002-2003 do finałowej ósemki awansował Jakub Cieślik zajmując bardzo wysokie 6 miejsce a Janek Socha wywalczył 13 miejsce 

Kategoria 2002-2003:

1. Igor Borisov (Rosja)
2. Bartłomiej Godlewski (Kolejarz Wrocław)
3. Robert Buśko (DOSiR Sokolnia Chorzów)
3. Mark Semanenka (Białoruś)
5. Ryszard Chmielewski (MKS Kusy Szczecin)
6. Jakub Cieślik (PKSZERM Warszawa)
7. Piotr Urban (MKS Gryf Mielec)
8. Mikołaj Radosz (SKS Grass-Hopper Kalwaria)

Startowało 152 szpadzistów.

Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników

14.03.2015

II turniej klasyfikacyjny - "Dorosły aktywny"

W sobotni poranek ponownie zebrała się grupa zawodnikówa, matorsko ćwiczących szermierkę, aby rozegrać II turniej klasyfikacyjny cyklu zawodów "DOROSŁY-AKTYWNY".
Zaczynamy się rozkręcać i walki nabierają rumieńców. Nikt się nie śpieszy i wszyscy oglądają zmagania koleżanek i kolegów do samego końca.

A oto wyniki:

Szpada kobiet:

1 m. Łapanowska Urszula - PKSzerm. Warszawa
2 m. Kozielewska Barbara - IKS Warszawa
3 m. Samecka-Naczyńska Martyna - IKS Warszawa

Szpada mężczyzn:

1 m. Kornaś Jarosław - IKS Warszawa
2 m. Falk Adam - IKS Warszawa
3 m. Niwiński Jan - IKS Warszawa

Klayfikacja po dwóch turniejach w zakładce:  http://www.pkszerm.com/dorosly_aktywny

 

10.03.2015

Po I turnieju Klasyfikacyjnym we florecie

Zgodnie z terminarzem zawodów odbył się I turniej klasyfikacyjny we florecie dzieci i zuchów XII edycji cyklu zawodów "O Puchar Dzielnicy Praga Południe".
W zawodach zwyciężyli:

Floret zuchów (rocznik 2006 i młodsi):

1 m. Zbierada Adam - Polski Klub Szermierczy
2 m. Chrzanowski Antoni - Polski Klub Szermierczy
3 m. Łęcki Jacek - Polski Klub Szermierczy

Floret dzieci (rocznik 2004-2005):

1 m. Socha Antoni - Polski Klub Szermierczy
2 m. Cieślik Cecylia - Polski Klub Szermierczy
3 m. Glinka Jan - Polski Klub Szermierczy

Gratulacje

Komplet wyników w zakładce "puchar dzielnicy": http://www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy

08.03.2015

"Muszkieter Trophy"

Ponad 300 najmłodszych szpadzistów i szpadzistek podzielonych na 4 kategorie rywalizowało o laury w turnieju Muszkieter Trophy, który odbył się w sobotę i w niedzielę w Gliwicach.
W turnieju tym nie zabrakło naszych najmłodszych zawodników.

 

W najmłodszej kategorii wiekowej (2007 i młodsi) bardzo dobrze wystąpił debiutujący w zawodach ogólnopolskich
Filip Krochmalski zajmując II miejsce.

Wielkie brawa.

W kategorii dzieci debiutował w zawodach ogólnopolskich Michał Aniołkowski, który w stawce 50 zawodników wywalczył bardzo wysokie 7 miejsce.

Na uwage zasługuje występ Janka Sochy - 7 miejsce i Kuby Cieślika - 9 miejsce, występujących w kategorii młodzików.
Z pośród 50 startujących zawodników byli najmłodsi a mimo tego walczyli bardzo dzielnie.

Na wyróżnienie zasługuje także występ w kategorii dzieci Cecyli Cieślik, która awansowała do finałowej ósemki zajmując ostatecznie 7 miejsce.

Gratulacje dla wszystkich startujących. 
 

Strony