19.04.2015

Miłe wieści z Krzeszowic

Bardzo miłą niespodziankę sprawił nam Alek Ziajowski,
który w swoich pierwszych zawodach ogólnopolskich 
w II Pucharze Żubrów w szpadzie skrzatów przeprowadzonym w Krzeszowicach wywalczył

I miejsce

Kolejność skrzatów:
1 m. Aleksander Ziajowski - PKSzerm. Warszawa
2 m. Tymon Zarek - Start Opole
3 m. Kamil Huwer - Trójka Radlin
3 m. Franciszek Hapek - CKiS Krzeszowice

Gratulujemy

18.04.2015

III turniej klasyfikacyjny - "Dorosły aktywny"

Cykl turniejów "Dorosły Aktywny" staje się coraz ciekawszy. W dzisiejszych zawodach wystartowała znacznie liczniejsz grupa szermierzy.
To prwdziwa przyjemność oglądać dorosłych, którzy z taką pasją poświęcają swój wolny czas szermierce. Dziś każdy startujący stoczył 21 walk do pięciu trafień plus walki pucharowe do 15 trafień. To ogromny wysiłek a jednak wszyscy mimo zmęczenia wychodzili uśmiechnięci i zapewniali, że spotkają się na kolejnym turnieju tej edycji.

Kolejność:

Szpada kobiet

1 m. Łapanowska Urszula - PKSzerm Warszawa
2 m. Samecka-Naczyńska Martyna - IKS Warszawa
3 m. Pilarska Barbara - IKS Warszawa
4 m. Salje Natalja - PKSzerm Warszawa

Szpada mężczyzn

1 m. Strupiński Jacek - AZS-AWF Warszawa
2 m. Życzkowski Wojciech - AZS-AWF Warszawa
3 m. Poznański Grzegorz - PKSzerm. Warszawa
4 m. Burlikowski Bartek - AZS-AWF Warszawa

Klasyfikacja po III tyrnieju w zakładce: http://www.pkszerm.com/dorosly_aktywny

18.04.2015

Puchar Dzielnicy Praga Południe - II turniej klasyfikacyjny w szpadzie

W kolejnym turnieju klasyfikacyjnym w szpadzie nie zabrakło emocji. Walki były bardzo zacięte i stały na dobrym poziomie.
Na uwage zasługuje kolejne zwycięstwo Cecylki Cieślik, która robi systematyczne postępy.
W szpadzie młodzików po pięknej walce z Kubą Cieślik zwyciężył Szymon Ogonowski i tym samym awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji po dwóch turniejach.

Szpada dzieci (rocznik 2005 i młodsi):

1 m. CIEŚLIK Cecylia - PKSzerm Warszawa
2 m. GŁADYSZCZAK Michał - AKADEMIA SZERMIERKI
3 m. ZIAJOWSKI Aleksander - PKSzerm Warszawa
4 m. GŁADYSZCZAK Filip - AKADEMIA SZERMIERKI

Szpada młodzików (roczniki 2002-2004):

1 m. OGONOWSKI Szymon -  IKS Warszawa
2 m. SOCHA Jan - PKSzerm Warszawa
3 m. CIEŚLIK Jakub - PKSzerm Warszawa
4 m. GÓRSKI Max - D'ARTAGNAN 

Klasyfikacja po dwóch turniejach znajduje się w zakładce: "puchar dzielnicy" - http://www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy

12.04.2015

I Turniej dzieci i młodzieży w szpadzie "Warszawska Syrenka" - Warszawa, 12.04.2015

W dniu 12 kwietnia 2015 roku na hali szermierczej Klubu Sportowego Warszawianka odbył się  
I Międzynarodowy turniej dzieci i młodzieży w szpadzie pod nazwą
"Syrenka Warszawska"

Zarówno organizacja zawodów jak i atmosfera towarzysząca zmaganiom młodych szermierzy były znakomite. 
Miejmy nadzieję, że turniej ten stanie się imprezą na wysokim poziomie, tak bardzo potrzebną dla rozwoju szermierki warszawskiej.

Brawa dla organizatorów i wszystkich uczestników.

Oczywiście w tym wydarzeniu nie zabrakło zawodników naszego klubu i co wazniejsze zanotowaliśmy kolejne sukcesy.

 

  

A oto wyniki:

Dzieci - dziewczęta (startowało 20 zawodniczek)

1 m. KLASIK Alicja - RMKS RYBNIK
2 m. OSADNIK Maja - UKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL.
3 m. ADAMSKA Martyna - BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE
3 m. JURGILEWICZ Julita - D' ARTAGNAN URSYNÓW

5 m. CIEŚLIK Cecylia - PKSZERM WARSZAWA
10 m. LIPOV Marina - PKSZERM WARSZAWA

Dzieci - chłopcy (startowało 23 zawodników)

1 m. DZIURA Stanisław - PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
2 m. KIEŁCZEWSKI Jakub - IKS WARSZAWA
3 m. GLINKA Jan - PKSZERM WARSZAWA
3 m. SZYMAŃSKI Konrad - PKSZERM WARSZAWA

5 m. SOCHA Antoni - PKSZERM WARSZAWA
6 m. DĄBRÓWKA Daniel - PKSZERM WARSZAWA
10 m. BUJNOWSKI Antoni - PKSZERM WARSZAWA

Młodzicy dziewczęta (startowało 31 zawodniczek)

1 m. WIKTOR Weronika - PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
2 m. ZIĘTEK Patrycja - BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE
3 m. GONDEK Julia - PAŁAC MŁODZIEŻY TARNÓW
3 m. ZAMBROWSKA Zofia - AZS AWF WARSZAWA

26 m. WOJTCZAK Jagoda - PKSZERM WARSZAWA

Młodzicy chłopcy (startował 19 zawodników)

1m. RADOSZ Mikołaj - SKS GRASS-HOPPER KALWARIA
2 m. CIEŚLIK Jakub - PKSZERM WARSZAWA          
3 m. GÓRSKI Max - D'ARTAGNAN URSYNÓW
3 m. OGONOWSKI Szymon - IKS WARSZAWA

5 m. SOCHA Jan - PKSZERM WARSZAWA        
10 m. ANIOŁKOWSKI Michał - PKSZERM WARSZAWA

Kadeci dziewczęta (startowały 23 zawodniczki)

1 m. KAWENCKA EwaPIAST GLIWICE
2 m. FALIŃSKA JuliaWARSZAWIANKA
3 m. ROŻNIECKA BarbaraPTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
3 m. SULEJ ZuzannaWARSZAWIANKA

21 m. POPOŃCZYK AnnaPKSZERM WARSZAWA
23 m. LIPOV LubkaPKSZERM WARSZAWA

Kadeci chłopcy (startowało 21 zawodników)

1 m. KOLAŃCZYK Wojciech - UKS IRWIN MANIECZKI
2 m.ZBIERADA Bartłomiej - PKSZERM WARSZAWA
3 m. LUBIENIECKI Wojciech - PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
3 m. PIEKARZ Michał - ZERWIKAPTUR KRAKÓW

10 m. LEWANDOWSKI Bartosz - PKSZERM WARSZAWA
11 m. WOJTCZAK Mikołaj - PKSZERM WARSZAWA
13 m. KORZENIEWSKI Stanisław - PKSZERM WARSZAWA
17 m. LEWANDOWSKI Ryszard - PKSZERM WARSZAWA

Gratulacje

08.04.2015

Zawody organizowane przez Polski Klub Szermierczy

Przypominamy, że w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone następujące turnieje:

  1. II Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 16.04.2015
    w ramch XII Edycji cyklu turniejów
    „O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE”
    im. Eugeniusza Śniegowskiego

    Szczegóły w zakładce: http://www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy
  2. III Turniej klasyfikacyjny – 18 kwietnia 2015
    w ramach I Edycja Cyklu Turniejów „DOROSŁY – AKTYWNY”
    Szczegóły w zakładce: 
    http://www.pkszerm.com/dorosly_aktywny

Zapraszamy do udziału 

 

29.03.2015

Nasi najmłodsi w Skawinie - I Puchar Żubrów

W Skawinie odbył się turniej towarzyski w szpadzie o "Puchar Żubrów".
Łącznie udział wzięło ponad 150 najmłodszych szpadzistek i szpadzistów
w kategoriach wiekowych: juniorzy młodsi, młodzicy, dzieci, skrzaty, zuchy.
Oczywiście nie zabrakło w nim naszych najmłodszych szermierzy.
Do Skawiny wraz z rodzicami wybrali się: Filip Krochmalski i Jacek Łęski.
Wrócili bardzo szczęśliwi ponieważ obaj stanęli na podium zajmując w swoich kategoriach wiekowych III miejsca.

Wyniki:

Kategoria zuchów:

1. Jan Młynek (SPKS Jakub Więcławice)
2. Jan Skalski (UKS Victoria)
3. Jacek Łęski (PKSZERM Warszawa)
3. Hubert Łagan (CKIS Krzeszowice)

Kategoria skrzatów:

1. Franciszek Haper (CKIS Krzeszowice)
2. Tymon Zarek (UKS Start Opole)
3. Stanisław Wiktor (PTG Sokół 1893 Mielec)
3. Filip Krochmalski (PKSZERM Warszawa)

Serdeczne gratulacje

Strony