26.01.2015

XII Edycja cyklu turniejów „O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE”

Rozpoczynamy XII edycję cyklu turniejów "O Puchar Dzielnicy Praga Południe"

Zapraszamy do udziału młodych szermierzy wszystkich klubów warszawskich.

Szczegóły w zakładce: puchar dzielnicy - http://www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy

20.01.2015

"Walkowe Piątki" - nowa edycja

Nowa edycja

W każdy piątek w sali szermierczej Polskiego Klubu Szermierczego prowadzone są treningowe walki rankingowe. W walkach tych mogą uczestniczyć szermierze ze wszystkich klubów warszawskich.

Szczegóły w zakładce: http://www.pkszerm.com/komunikaty_klubowe lub http://www.pkszerm.com/walkowe_piatki

20.01.2015

Prośba o przekazania 1% podatku na OPP

Od 2004 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego Nr: 100502

Mogą nas Państwo wspomóc odpisując na naszą działalność 1% swojego podatku.
Wystarczy wskazać naszą organizację w rocznym rozliczeniu podatkowym.
Prosimy o propagowanie tej akcji w rodzinie i wśród znajomych.

Każda złotówka jest dla nas bardzo cenna

Polski Klub Szermierczy, 03-964 Warszawa, Al. Stanów Zjednoczonych 24

KRS Nr 0000155418

Bank: BGŻ S.A. Oddz. w Warszawie, Nr. Konta: 92 2030 0045 1110 0000 0080 0930

20.12.2014

III Puchar Polski Młodszych Juniorów w szpadzie

Ostatni tegoroczny start naszych szpadzistów w III Pucharze Polski Młodszych Juniorów w Radlinie pokazał, że wyraźnie podnosimy poziom w stosunku do najlepszych w kraju.

Z piątki naszych zawodników najwyżej sklasyfikowany został Bartłomiej Zbierada zajmując VI miejsce.
Po pięknych walkach awansował do finałowej ósemki.
Niestety kontuzja w walce o awans do półfinału uniemożliwiła temu niezwykle utalentowanemu zawodnikowi walkę o najwyższe trofeum.

Pozostali nasi zawodnicy również spisali się bardzo dobrze.
Całą grupą awansowali do walk pucharowych i w stawce 104 zawodników po dobrych walkach zajęli następujące lokaty:

Bartosz Lewandowski - 29, Michał Sokołowski - 31, Jan Postek - 40 i Grzegorz Czechowski - 67

Biorąc pod uwagę, że to pierwszy sezon naszych zawodników w tej kategorii wiekowej, start całej grupy należy uznać za udany i mamy nadzieję na dalszy postęp.

Gratulujemy

13.12.2014

Bardzo udany turniej na Gocławiu

Na Warszawskim Gocławiu odbyły sie Mistrzostwa Dzielnicy Praga Południe w szpadzie
Grupa szermierzy Polskiego Klubu Szermierczego występująca w tych zawodach spisała się bardzo dobrze,
zajmując czołowe lokaty w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Szczególnie cieszy zwycięstwo Julci Tyburskiej, która zaczęła walczyć coraz skuteczniej.

 

Chłopcy tradycyjnie spisali się bardzo dobrze odnosząc
dwa zwycięstwa - Janek Glinka i Kuba Cieślik, drugie miejcse wywalczył Grześ Czechowski
a trzecie miejsca wywalczyli Antek Nossarzewski, Staś Korzeniewski, 
Konrad Szymański, i Józio Molga.

        

Gratulujemy i czekamy na dalsze postępy w zawodach ogólnopolskich

Wyniki:

Szpada dziewcząt młodzików
1.Tyburska Julia - PKSzerm.
2. Różycka Marta - Riposta
3. Cichobłazińska Agata - Riposta
3. Frąckowiak Antonina - Atlas Tarnowo Podgórne

Szpada chłopców dzieci
1. Glina Jan - PKSzerm.
2. Kapłon Michał - Atlas Tarnowo Podgórne
3. Szymańki Konrad - PKSzerm.
3. Kiełczewski Jakub - IKS

Szpada chłopców młodzik
1. Cieślik Jakub - PKSzerm.
2. Bogdański Bartosz - Legia
3. Korzeniewski Stanisław - PKSzerm.
3. Nossarzewski Antoni - PKSzerm.

Szpada chłopców junior młodszy
1. Uzdowski Filip - Riposta
2. Czechowski Grzegorz - PKSzerm.
3. Kleczkowski Maciej - Riposta
3. Molga Józef - PKSzerm.

 

05.12.2014

Finał XI edycji zawodów "O Puchar Dzielnicy Praga Południe" im. Eugeniusza Śniegowskiego

       Zakończyła się XI edycja zawodów szermierczych
„O Puchar Dzielnicy Praga Południe" im. Eugeniusza Śniegowskiego.

       Finały w poszczególnych konkurencjach rozgrywane przy pełnej widowni dostarczyły wiele emocji.
Młodzi szermierze występujący w gali finałowej mogli poczuć smak prawdziwych zawodów.

    

Po niezwykle interesujących walkach odbyły się dekoracje w których zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy i drobne upominki.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Floret dziewcząt (rocznik 2004 i młodsze) - CIESLIK Cecylia, PKSzerm Warszawa

Floret dziewcząt (roczniki 2002-2003) - DEJCZER Natasza, Pałac Młodzieży SYRENA

Floret chłopców (rocznik 2004 i młodsi) - SOCHA Antoni, PKSzerm Warszawa

Floret chłopców (roczniki 2002-2003) - CIEŚLIK Jakub, PKSzerm Warszawa

Szpada dziewcząt (rocznik 2003 i młodsze) - ŁAPKIEWICZ Julia,- AZF AWF Warszawa

Szpada dziewcząt (rocznik 2001-2002) - KLUSZCZYŃSKA Sandra - D'ARTAGNAN

Szpada chłopców (rocznik 2003 i młodsi) - GLINKA Jan, PKSzerm Warszawa

Szpada chłopców (rocznik 2001-2002) - CIEŚLIK Jakub, PKSzerm Warszawa

Klasyfikacja po finałach w zakładce: http://www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy

   

Mamy nadzieję, że w przyszłości jeszcze nie raz usłyszymy o tych zawodniczkach i zawodnikach
w relacjach z zawodów krajowych i międzynarodowych.

 Tradycyjnie przy okazji turnieju odbyły się MIKOŁAJKI dla dzieci.

Zapraszamy w następnym 2015 roku

Prosimy o przesyłanie zdjęć wykonanych w czasie finału na adres: www.pkszerm.com 
zostaną dodane do reportażu z zawodów.

 

Strony