16.06.2015

III Turniej klasyfikacyjny w szpadzie dzieci i młodzików

Odbył się kolejny, trzeci już turniej klasyfikacyjny w cyklu zawodów szermierczych "O Puchar Dzielnicy Praga Południe" w szpadzie.
Dzieci uczestniczące w zawodach dostarczają nam wiele satysfakcji, ponieważ wyraźnie widać systematyczne postępy i co ważne liczba startujących cały czas rosnie.
Tak więc jest ogromna szansa, że warszawscy młodzi szermierze już wkrótce na dobre ulokują się w czołówce krajowej w tych kategoriach wiekowych.

Wyniki:

Szpada dzieci, rocznik 2005 i młodsi

1 m. CIEŚLIK Cecylia - PKSzerm Warszawa

2 m. ROLNIK Aleksandra - D'ARTAGNAN

3 m. ZIAJOWSKI Aleksander - PKSzerm Warszawa

Szpada młodzików, roczniki 2002-2004

1 m. SOCHA Jan - PKSzerm Warszawa

2 m. CIEŚLIK Jakub - PKSzerm Warszawa

3 m. OGONOWSKI Szymon - IKS Warszawa

Gratulujemy i zapraszamy po wakacjach

Klasyfikacja po III turnieju - www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy

13.06.2015

V turniej klasyfikacyjny "Dorosły-Aktywny"

W sobotni poranek ponownie spotkała się grupa pasjonatów szermierki, aby stoczyć niezwykle zacięte pojedynki.
Był to piąty turniej z cyklu "Dorosły-Aktywny" i już dziś wiadomo, że walka o miejsca w pierwszych czwórkach w łącznej punktacji będzie bardzo pasjonująca.

A oto wyniki sobotnich walk:

Kobiety

1 m. Pilarska Barbara - IKS Warszawa

2 m. Łapanowska Urszula - PKSzerm Warszawa

3 m. Łukaszewska-Sarnowska Katarzyna - PKSzerm Warszawa

Mężczyżni

1 m. Kornaś Jarosław - IKS Warszawa

2 m. Stajewski Mateusz - IKS Warszawa

3 m. Zakrzewski Tomasz - AZS-AWF Warszawa

Gratulacje

Klasyfikacja po pięciu turniejach jest zamieszczona  w zakładce dorosły-aktywny: http://www.pkszerm.com/dorosly_aktywny

06.06.2015

Udany występ młodych szpadzistów

Zwykle podajemy wyniki medalowe naszych zawodników.
W rozegranych we Wrocławiu Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Młodzików nie wywalczyliśmy co prawda medali, ale mamy powody do zadowolenia.
Na szcególne wyróżnienie zasługuje postawa Stasia Korzeniewskiego, który w stawce 82 zawodników wywalczył 5 miejsce i niewiele dzieliło go od medalu.

KOLEJNOŚĆ SZPADZISTÓW:

1. Bartłomiej Musiolik - UKS Trójka Radlin
2. Robert Buśko - DOSiR Sokolnia Chorzów
3. Dawid Dębicki - SKS Grass-Hopper Kalwaria
3. Kamil Huwer - UKS Trójka Radlin
5. Stanisław Korzeniewski - PKSZERM Warszawa
6. Bartłomiej Godlewski - WKS Kolejarz Wrocław
7. Jan Marczak - SKS Flesz Świdnica
8. Maciej Marcol - MKD NR 1 Bytom

21. Jan Socha -  PKSzerm Warszawa                      
35. Jakub Cieślik - PKSzerm Warszawa                 
37. Nossarzewski Antoni - PKSzerm Warszawa  
48. Lewandowski Ryszard - PKSzerm Warszawa

Występ w turnieju indywidualnym dał drużynie 5 miejsce w rozstawieniu.
Swoimi walkami drużyna w składzie:
Jakub Cieślik, Stanisław Korzeniewski, Antoni Nossarzewski i Jan Socha
to miejsce obroniła do konca zawodów walcząc coraz lepiej.

KOLEJNOŚĆ DRUŻYN:

1. MKS Kusy I Szczecin
2. UKS Trójka Radlin
3. KS Szpada Wrocław
4. WKS Kolejarz Wrocław
5. PKSzerm. Warszawa
6. MKS Gryf Mielec
7. SKS Grass-Hopper Kalwaria
8. Flesz Świdnica

Startowało 17 drużyn.

Gratulujemy

Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku ta drużyna wróci z Mistrzostw Polski z medalami.

23.05.2015

„Na Francuskiej, na Francuskiej..." ŚWIĘTO SASKIEJ KĘPY - 10. edycja

W sobotę 23 maja 2015 roku ulica Francuska była miejscem spotkania warszawiaków.
Spotkania bardzo radosnego jak na majówkę przystało.

Oczywiście wśród uczestników nie zabrakło zawodników i sympatyków naszego Klubu.
Mieliśmy okazję do zaprezentowania szerokiej publiczności atrakcyjność szermierki.
Wspaniała zabawa

23.05.2015

IV turniej z cyklu Dorosły - Aktywny

W sobotę od rana w sali szermierczej Polskiego Klubu Szermierczego, zebrała się grupa pasjonatów szermierki aby stoczyć walki w kolejnym turnieju szpadowym z cyklu Dorosły - Aktywny.
Walki jak zwykle przebiegały w przyjaznej, sportowej atmosferze co nie oznacza, że brakowało emocji i ambicji by odnieść zwycięstwo.
Cieszy fakt pojawiania się kolejnych zawodniczek i zawodników chcących brać udział w tych walkach.

Wyniki IV turnieju klasyfikacyjnego

Kobiety

1. Samecka-Naczyńska Martyna - IKS Warszawa

2. Pilarsk Barbara - IKS Warszawa

3. LipovLubka - PKSzerm. Warszawa

 

Mężczyźni

1. Kornaś Jarosław - IKS Warszawa

2. Olszewski Mikołaj - Warszawianka

3. Falk Adam - IKS Warszawa

 

Gratulacje

Klasyfikacja po czterech turniejach: http://www.pkszerm.com/dorosly_aktywny

16.05.2015

Piękny wynik Alka i Filipa

Znakomity wynik uzyskali nasi najmłodsi zawodnicy startujący w kolejnym,
III turnieju z cyklu "Puchar Żubrów" w szpadzie.
Tym razem bardzo gościnne były dla nas Michałowice.
Finał był wewnętrzną sprawą Polskiego Klubu Szermierczego.

Alek Ziajowski po raz kolejny wywalczył 1 miejsce a Filip Krochmalski 2 miejsce.

Gratulacje

Strony