08.10.2015

Puchar Dzielnicy Praga Południe im. Eugeniusza Śniegowskiego - XII edycja. Po IV turnieju klasyfikacyjnym w szpadzie

Cykl zawodów szermierczych jest prowadzony w ramach zadania

częściowo finansowanego ze środków finansowych M. St. Warszawy Dzielnica Praga Południe

Zakończyła się rywalizacja o występ w finale "Pucharu Dzielnicy Praga Południe" w szpadzie.
W ostatnim IV turnieju klasyfikacyjnym padły rozstrzygnięcia kto wywalczył prawo staru w turnieju finałowym, który odbędzie się 4 grudnia 2015 roku. Na początek wyniki ostatnich zawodów:

Szpada dzieci rocznik 2005 i młodsi

1 m. GŁADYSZCZAK Michał - Akademia Szermierki Warszawa
2 m. ŁĘSKI Jacek - PKSzerm Warszawa
3 m. ZABOROWSKA Maria - PKSzerm Warszawa

Szpada młodzików roczniki 2002-2004

1 m. CIEŚLIK Jakub - PKSzerm Warszawa
2 m. SOCHA Jan - PKSzerm Warszawa
3 m. NOSARZEWSKI Antoni - PKSzerm Warszawa

A teraz najważniejsze
Listy zawodniczek i zawodników, których zobaczymy w walkach finałowych w szpadzie.

Szpada dzieci rocznik 2005 i młodsi - dziewczeta

1. CIEŚLIK Cecylia - PKSzerm Warszawa
2. ZABOROWSKA Maria - PKSzerm Warszawa
3. LIPOV Kalina - PKSzerm Warszawa
4. ROLNIK Aleksandra - D'ARTAGNAN Warszawa

Rezerwowa DĄBROWSKA Julia - D'ARTAGNAN Warszawa

Szpada dzieci rocznik 2005 i młodsi - chłopcy

1. GŁADYSZCZAK Michał - Akademia Szermierki Warszawa
2. KROCHMALSKI Filip - PKSzerm Warszawa
3. ZIAJOWSKI Aleksander - PKSzerm Warszawa
4. GŁADYSZCZAK Filip - AKADEMIA SZERMIERKI Warszawa

Rezerwowy: CHRZANOWSKI Antoni - PKSzerm Warszawa

Szpada młodzików roczniki 2002-2004 - dziewczęta

1. ŁAPKIEWICZ Julia - AZS-AWF Warszawa
2. WASILCZUK Karolina - Pałac Młodzieży SYRENA
3. LEWANDOWSKA Karolina - Akademia Szermierki
4. PIRSZTUK Barbara - IKS Warszawa

Rezerwowa: OLEJNICKA Dominika - IKS Warszawa

Szpada młodzików roczniki 2002-2004 - chłopcy

1. CIEŚLIK Jakub - PKSzerm Warszawa
2. SOCHA Jan - PKSzerm Warszawa
3. OGONOWSKI Szymon - IKS Warszawa
4. GÓRSKI Max - D'ARTAGNAN

Rezerwowy: SOCHA Antoni - PKSzerm Warszawa

Zapraszamy na WIELKI FINAŁ
4 grudnia 2015, godz. 17.00

Pełne wyniki wszystkich turniejów klasyfikacyjnych w zakładce "puchar dzielnicy": http://www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy

04.10.2015

Ogólnopolski Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W Radlinie odbył się tradycyjny turniej szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

W kategorii dzieci bardzo dobrze spisał się nasz młodziutki zawodnik Antoni Socha zajmując w silnej konkurencji III miejsce

Kolejność:

1. Stanisław Klamut (MKS Gryf Mielec)

2. Stanisław Dziura (PTG Sokół 1893 Mielec)

3. Antoni Socha (PKSZERM Warszawa)

3. Krzysztof Bezuch (UKS Trójka Radlin)

Gratulacje

03.10.2015

Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w szpadzie

Ostatni akord Otwartych Mistrzostw Warszawy i Mazowsza to popis Bartłomieja Zbierady, który w pięknym stylu zwyciężył w kategorii Juniorów Młodszych.
Bartek od początku zawodów dominował we wszystkich walkach.

Bardzo dobrze zaprezentował się drugi z naszych zawodników - Michał Sokołowski zdobywając medal brązowy

Wyniki zawodów:

1 m. Zbierada Bartłomiej – Polski Klub Szermierczy
2 m. Gidziński Piotr – STSzerm Legia
3 m. Sokołowski Michał – Polski Klub Szermierczy
3 m. Kuzak Kacper Akademia Szermierki

6 m. Lewandowski Ryszard – Polski Klub Szermierczy
10 m. Korzeniewski Stanisław – Polski Klub Szermierczy

Gratulacje

22.09.2015

III turniej klasyfikacyjny we florecie zuchów i dzieci

W piątkowe popołudnie w sali szermierczej Polskiego Klubu Szermierczego odbył się III turniej klasyfikacyjny we florecie dzieci i zuchów w ramach XII cyklu zawodów „O Puchar Dzielnicy Praga Południe”. Walki stały na bardzo dobrym poziomie a szczególnie pojedynki finałowe dostarczyły ogromnych emocji.
Były łzy smutku i radości lecz wszyscy opuszczając salę umawiali się na kolejne szermiercze spotkanie.

Kolejność:

Zuchy

1 m. ZIAJOWSKI Aleksander - PKSzerm Warszawa
2 m. ŁĘSKI Jacek - PKSzerm Warszawa
3 m. ZBIERADA Adam - PKSzerm Warszawa

Dzieci

1 m. JURCZAK Mateusz - UKS Pałac Młodzieży SYRENA
2 m. SOCHA Antoni - PKSzerm Warszawa
3 m. PROWIŃSKA Natalia - D'ARTAGNAN

Gratulujemy wszystkim uczestnikom

Aktualna klasyfikacja w zakładce: http://www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy

Cykl zawodów szermierczych jest prowadzony w ramach zadania

częściowo finansowanego ze środków finansowych M. St. Warszawy Dzielnica Praga Południe

19.09.2015

VI turniej w szpadzie z cyklu "Dorosły Aktywny"

W sobotę 19 września już po raz 6 na sali Polskiego Klubu Szermierczego spotkali się zawodnicy biorący udział w cyklu turniejów DOROSŁY-AKTYWNY. Jak zwykle było dużo szermierki na dobrym poziomie, świetna atmosfera, dużo radości i uśmiechu. Finał pań rozegrały między sobą koleżanki z IKS Warszawa, a finał panów - koledzy z Polskiego Klubu Szermierczego. Finał mężczyzn został rozegrany "do pierwszej krwi", o czym więdzą obecni na sali. Wszystkim startującym dziękujemy i gratulujemy wspaniałej sportowej postawy! Aktualna lista klasyfikacyjna cyklu na zakładce Dorosły-Aktywny.

Kolejność:

Kobiety

1. Samecka-Naczyńska Martyna - IKS Warszawa

2. Wasilczuk Beata - IKS Warszawa

3. Lipov Lubka - PKSzerm Warszawa

Mężczyźni

1 m. Agria Andrzej - PKSzerm Warszawa

2 m. Poznański Grzegorz - PKSzerm Warszawa

3 m. Życzkowski Adam - AZS-AWF Warszawa

Gratulacje

14.09.2015

Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w szpadzie

Początek sezonu startowego 2015/2016 potwierdził, że sierpniowy obóz w Iwoniczu był dobrze przepracowany.
W pierwszych zawodach, zawodniczki i zawodnicy dostarczyli nam wiele radości i satysfakcji.

Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza (sobota)

Kategoria juniorów:
3 m. Andrzej Agria
3 m. Jan Postek

5 m. Jan Korzeniewski
8 m. Kacper Budziłowski

Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza (niedziela)

Kategoria młodzików:
1 m. Jan Socha
3 m. Jakub Cieślik

6 m. Michał Aniołkowski
8 m. Antoni Nossarzewski

Kategoria dzieci - dziewczeta
2 m. Cecylia Cieślik
3 m. Marina Lipov

Kategoria dzieci - chłopcy
1 m. Jan Glinka
2 m. Antoni Socha
3 m. Max Kurzyński

Serdeczne gratulacje dla wszystkich startujących

Strony