09.10.2016

Bartek Zbierada na podium w Gliwicach !!!

Ponownie wiele radości dostarczył nam Bartek Zbierada zajmując II miejsce w II Pucharze Polski Młodszych Juniorów.
Przez cały turniej walczył znakomicie i dopiero w finałowej walce nieznacznie uległ Piotrowi Kołpie z UKS MDK OLIMP LUBIN.

Bartek umocnił się na drugiej pozycji w klasyfikacji ogólnopolskiej i zmierza do występu w reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy i Świata w tej kategorii wiekowej.

Bardzo cieszy nas także znaczący postęp najmłodszych w tej kategorii Janka Sochy i Kuby Cieślika, którzy są coraz bliżej czołówki krajowej.

W turnieju wystartowało 108 zawodników:

Wyniki:

1 m. KOŁPA Piotr – UKS MDK OLIMP LUBIN
2 m. ZBIERADA Bartłomiej – PKSZERM WARSZAWA
3 m. CHLEBIK  Adam  – KS SZPADA WROCŁAW
3 m. MARCINIAK Jarosław – ZERWIKAPTUR KRAKÓW
5 m. RACHWALIK Michał – UKS START OPOLE
6 m. KOC Franciszek – T.S. WISŁA KRAKÓW
7 m. MANDRYSZ Sebastian – UKS TRÓJKA RADLIN
8 m. DĘBICKI Dawid – SKS GRASS-HOPPER KALWARIA

16 m. SOCHA Jan – PKSZERM WARSZAWA
21 m. CIEŚLIK Jakub – PKSZERM WARSZAWA
35 m. CZECHOWSKI Grzegorz – PKSZERM WARSZAWA
37 m. NOSSARZEWSKI  Antoni – PKSZERM WARSZAWA
55 m. CHOMIAK Mikołaj – PKSZERM WARSZAWA
85 m. GÓRSKI Max – PKSZERM WARSZAWA

Gratulacje

02.10.2016

Udane starty naszych zawodniczek i zawodników

To był prawdziwy szermierczy weekend.

W sobotę  w Warszawie rozpoczęli najmłodsi walkami 
„O Puchar Prezesa Warszawsko–Mazowieckiego Związku Szermierczego”.

  • Bardzo dobrze walczyły nasze dziewczynki i walczyły z powodzeniem. 
    Kalina Lipov i Marysia Zaborowska w kategorii „Dzieci” zajęły III miejsce.

Wyniki:

1 m. CHARKIEWICZ Karolina – AZS-AWF WARSZAWA
2 m. WILANOWSKA Maria – STSZERM LEGIA WARSZAWA
3 m. LIPOV Kalina – PKSZERM WARSZAWA
3 m. ZABOROWSKA – Maria PKSZERM WARSZAWA

  • W kategorii „Młodzików” również III miejsce wywalczyła Marina Lipov

Wyniki:

1 m. ŁAPKIEWICZ Julia – AZS-AWF WARSZAWA
2 m. OLEJNICKA Dominika – IKS WARSZAWA
3 m. JADCZAK Dominika – KSZ WARSZAWIANKA
3 m. LIPOV Marina – PKSZERM WARSZAWA

  • Wśród chłopców w kategorii „Młodzików” kolejne III miejsce wywalczył Michał Aniołkowski.

Wyniki:

1 m. WOSZKIEL Mikołaj – STSZERM RIPOSTA
2 m. KIEŁCZEWSKI Jakub – IKS WARSZAWA
3 m. ANIOŁKOWSKI Michał – PKSZERM WARSZAWA
3 m. SOŁTYS Kacper – KSZ WARSZAWIANKA

6  m. KURZYŃSKI Maksymilian – PKSZERM WARSZAWA

W ty samym czasie odbywał się Turniej Szermierczy dzieci w szpadzie chłopców
"O Puchar Miasta Wadowice". 

Piękny sukces odniósł Filip Krochmalski wygrywając rywalizację w kategorii „Zuchów”.
W grupie zuchów startowali Słowacy i Ukraińcy.
Tak więc zawody stały się międzynarodowe. 
Filip w bratobójczej walce wyeliminował Marcina Siwka który na swoich pierwszych zawodach w kategorii zuchów zajął 13 miejsce. 
W równoległej walce odpadł również Tadzio Wąsik, który ostatecznie zajął  12 miejsce. 

 

Gratulacje

Wyniki:

1 m. KROCHMALSKI Filip – PKSZERM WARSZAWA  
2 m. DŁUGOKĘCKI Ludomir – MKS KUSY SZCZECIN  
3 m. GUSTA Seweryn – PIAST GLIWICE  
3 m. ZAREK Tymon – UKS START OPOLE  

12 m. WĄSIK Tadeusz – PKSZERM WARSZAWA
13 m. SIWEK Marcin – PKSZERM WARSZAWA  

W niedzielę odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży
w szpadzie dziewcząt kategorii „Junior Młodszy” oraz szpadzie chłopców kategorii „Junior”.

  • Na podium stanęło trzech naszych zawodników w kategorii "Junior".
    Srebrny medal wywalczył Józek Krzyżanowski a brązowe medale Jan Korzeniewski i Jan Postek.
    W szpadie dziewcząt nie wywalczyliśmy medali ale nasze zawodniczki uplasowały się tuż za podium (widać wyraźny postęp).

Wyniki (szpada dziewcząt – „Junior Młodszy):

1 m. FALIŃSKA Julia – KSZ WARSZAWIANKA
2 m. OLCHOWIK Zuzanna – KSZ WARSZAWIANKA
3 m. KUCHARCZYK Dominika – STSZERM LEGIA
3 m. SZAŁACIŃSKA Zofia – KSZ WARSZAWIANKA

5 m. POPOŃCZYK Anna – PKSZERM WARSZAWA
6 m. LIPOV Lubka – PKSZERM WARSZAWA
13 m. CZUBAJ Paula – PKSZERM WARSZAWA

Wyniki: (szpada chłopców – „Junior”)

1 m. SZPYGIEL Jędrzej – IKS WARSZAWA
2 m. KRZYŻANOWSKI Józef – PKSZERM WARSZAWA
3 m. KORZENIEWSKI Jan – PKSZERM WARSZAWA
3 m. POSTEK Jan – PKSZERM WARSZAWA

10 m. BUDZIŁOWSKI Kacper – PKSZERM WARSZAWA

Gratulacje dla wszystkich walczących zawodniczek i zawodników

29.09.2016

Puchar Dzielnicy Praga Południe III turniej klasyfikacyjnu we florecie

Po wakacyjnej przerwie przeprowadzony został III Turniej klasyfikacyjny we florecie zuchów i dzieci.
Po bardzo emocjonujących walkach okazało się, że lepiej dysponowane były dziewczęta i to one w obu kategoriach zajęły pierwsze miejsca.
Pozostał nam jeszcze jeden turniej do wyłonienia czołowych czwórek, które wezmą udział w grudniowym finale.

Kolejność:

Floret zuchów rocznik 2007 i młodsi

1 m. LIPOV Kalina – PKSzerm Warszawa
2 m. FIJAŁKOWSKA Hanna – UKS Pałac Młodzieży Syrena
3 m. WĄSIK Tadeusz – PKSzerm Warszawa

Floret dzieci roczniki 2005-2006

1 m. CIEŚLIK Cecylia – PKSzerm Warszawa
2 m. ŁĘSKI Jacek – PKSzerm Warszawa
3 m. ZABOROWSKA Maria – PKSzerm Warszawa

Gratulacje

Klasyfikacja po trzech turniejach - http://www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy

24.09.2016

Bartek Zbierada na podium w Radlinie !!!

Wielką radość sprawił nam Bartek Zbierada zajmując znakomite

III miejsce

w rozgrywanym w Radlinie I Pucharze Polski Juniorów.

Biorąc pod uwagę fakt, że walczył w kategorii do 20 lat a sam jest jeszcze młodszym juniorem
(kategoria do lat 17), jest to fantastyczne osiągnięcie i bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Gratulacje dla Bartka i życzymy mu dalszych sukcesów.

 

Kolejność w tym turnieju:

1 m. Wojciech LUBIENIECKI – PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
2 m. Maciej BIELEC - KS Szpada Wrocław

3 m. Piotr KOŁPA – UKS MDK OLIMP LUBIN
3 m. Bartłomiej ZBIERADA – PKSZERM WARSZAWA

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom

10.09.2016

Prasko Południowe Prezentacje

Dziś w Parku nad Balatonem odbyły się "Prasko Południowe Prezentacje".
Organizacje Pozarządowe działające na Pradze Południe mogły zaprezentować swoją działalność.
Oczywiście w tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszego klubu.
Nasi najmłodsi szermierze pokazali jak wyglądają prawdziwe walki a później była już tylko zabawa, która skupiła sporą liczbę dzieci.
Zainteresowani byli również rodzice i być może po tym spotkaniu liczba ćwiczących powiększy się o nowych adeptów sztuki szermierczej.

   

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci jak i dorosłych.

Szermierka jest sportem dla wszystkich bez względu na wiek.

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/fZBMJ2w3Qttzfv427

10.09.2016

VII turniej w szpadzie z cyklu "Dorosły Aktywny"

Po wakacyjnej przerwie odbył się kolejny turniej klasyfikacyjny z cyklu
"DOROSŁY AKTYWNY".
Miło było znów się spotkać i powalczyć o awans do finałowej czwórki.

Kolejność w dzisiejszym turnieju:

Szpada kobiet

1 m. Wasilczuk Beata - IKS Warszawa
2 m. Pągowska Tamara  - PKSzerm Warszawa
3 m. Popończyk Anna - PKSzerm Warszawa

Szpada mężczyzn

1 m. Postek Jan - PKSzerm. Warszawa
2 m. Poznański Grzegorz - PKSzerm. Warszawa
3 m. Kozielewski Michał - IKS Warszawa

Gratulacje

Zapraszamy na kolejny turniej - 22 października 2016 roku

Aktualne listy klasyfikacyjne: http://www.pkszerm.com/dorosly_aktywny

Duża galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/LkS6XouDv2c1RZp6A

Strony