Drużyna PKSzerm Warszawa najlepsza w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców

Złoty medal dla PKSzerm Warszawa na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców

W sobotę 25.05.2024 szpadziści rywalizowali w Warszawie w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców. Choć turniej indywidualny nie poszedł naszym zawodnikom najlepiej, to i tak skończyło się medalem… i to ZŁOTYM!

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców nie zapowiadały się dla zawodników Polskiego Klubu Szermierczego najlepiej. Nasi szpadziści w rywalizacji indywidualnej walczyli ze zmiennym szczęściem i żadnemu z nich nie udało się dostać do finałowej 8. Zajęli miejsca:
11. Szymon Ogonowski
13. Jan Socha
15. Jakub Cieślik

Tego samego dnia po południu rozegrano turniej drużynowy. W naszych zawodników wstąpiły nowa energia i wola walki, a do drużyny dołączył junior – Antoni Socha. Od tej pory nie było już na nas mocnych! Szpadziści PKSzerm Warszawa pokonali kolejno: KSz Warszawianka (45:35), rozstawiony z numerem 1 – AZS AWF Kraków (45:37) oraz w finale AZS AWF Katowice (45:34).

Prawdziwy pokaz charakteru, siły woli, waleczności, doświadczenia i umiejętności.
Szacun Panowie! Jesteśmy z Was dumni!
No i podziwiamy wytrwałość trenera Piotra Kiełpikowskiego!

Pełne wyniki >>>

Złoci medaliści drużynowych Mistrzostw Polski Młodzieżowców 2024
Drużyna w składzie: Jakub Cieślik, Szymon Ogonowski, Antoni Socha, Jan Socha i trener Piotr Kiełpikowski
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę stronę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.