Drużyna szpadzistów, z Antkiem Sochą, zajęła 4 miejsce na Pucharze Świata Juniorów w Tbilisi

W weekend 18-19 listopada odbył się Puchar Świata Juniorów w szpadzie mężczyzn. Gospodarzem imprezy była Gruzja, a konkretnie Tbilisi. Polskę reprezentowało 11 zawodników, w tym Antek Socha z Polskiego Klubu Szermierczego.

Pierwszego dnia 181 zawodników walczyło w turnieju indywidualnym. Czterech Polaków zakwalifikowało się do 64, ale na tym zakończyli rywalizację w tych zawodach. Znacznie lepiej spisali się w niedzielę, w turnieju drużynowym.

Drużyna w składzie, Ireneusz Fiłek, Wojciech Rzyczniak, Antoni Socha (PKSzerm Warszawa) i Szymon Wojciechowski uplasowała się tuż za podium – na dobrym 4 miejscu!

Panowie pierwszy mecz wygrali z Uzbekistanem 45:36 i weszli do ósemki.

W drugim pojedynku zmierzyli się z aktualnymi Mistrzami Świata Juniorów, drużyną z Egiptu. Mecz był niezwykle wyrównany, a kluczową rolę odegrał w nim nasz Antek Socha, który do ostatniej walki przystępował przy stanie 34:34. Zachował jednak więcej zimnej krwi od przeciwnika i pokonał go jednym punktem, a polska drużyna ostatecznie wygrała 40:39!

Niestety w meczu półfinałowym Polacy ulegli Włochom 37:45, a w walce o trzecie miejsce Ukraińcom 45:41. Zakończyli więc rywalizację bez medalu, ale uplasowali się na dobrym 4 miejscu, na 19 startujących drużyn.

WYNIKI TURNIEJU DRUŻYNOWEGO

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę stronę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.