Brązowy medal dla polskiej drużyny z Filipem Krochmalskim w składzie

Brązowa drużyna w Pucharze Europy Kadetów - Kraków 2024

10-11 lutego 24 r. w Krakowie rozegrano Puchar Europy Kadetów w szpadzie kobiet i mężczyzn. Filip Krochmalski indywidualnie zdobył wysokie, 18. miejsce, a z drużyną brązowy medal.

Pierwszego dnia mężczyźni walczyli w turnieju indywidualnym. 223 zawodników reprezentujących 34 kraje świata, a wśród nich Filip Krochmalski i Tadeusz Wąsik z Polskiego Klubu Szermierczego, rywalizowało o medale w szpadowym turnieju Trofeum Smoka Wawelskiego 2024. Obaj nasi zawodnicy fazę grupową przebrnęli z sukcesem. Filip wygrał wszystkie swoje walki i w fazie pucharowej rozstawiony był bardzo wysoko, bo na miejscu 5. Tadeusz wygrał zaś 5 z 6 walk, rozstawiając się na miejscu 34. Dzięki tym wysokim pozycjom automatycznie awansowali do strefy 128. W fazie pucharowej Filip pokonał jeszcze dwóch szermierzy: reprezentanta Słowacji Lukasa Hluchy (15:6) oraz Francuza Sebastiena Noel (15:8). Pokonał go dopiero inny Francuz Jules Leger, zwyciężając po zaciętej i wyrównanej walce 15:14. Ostatecznie Filip zajął w turnieju 18 miejsce, drugie spośród 52 startujących Polaków. Tadeusz w pucharach uległ Ricardo Gera z Włoch, późniejszemu zdobywcy brązowego medalu, i zajął 78 miejsce.

Drugiego dnia obaj nasi zawodnicy rywalizowali w turnieju drużynowym: Filip w drużynie Polska 1, a Tadek – Polska 2. Filip razem z drużyną Polska 1 (w składzie: Mikołaj Adamczyk, Seweryn Gusta, Filip Krochmalski, Bartosz Kuźnik) odniósł ogromny sukces, zdobywając brązowy medal!

Drugiego dnia na planszach krakowskiego turnieju rywalizowały też panie. Nasze dziewczyny – Marysia Socha i Zuzia Sołtyk – debiutowały w zawodach rangi Pucharu Europy, zdobywając pierwsze międzynarodowe doświadczenia. Niestety nie udało im wyjść z grupy i dostać do fazy pucharowej.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy waleczności, a Filipowi Krochmalskiemu i polskiej drużynie SUKCESU!!!