Warszawska Olimpiada Młodzieży z sześcioma medalami dla PKSzerm Warszawa

Warszawska Olimpiada Młodzieży - dzieci

29 zawodniczek i zawodników reprezentowało Polski Klub Szermierczy na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się 25 lutego. Zawody zakończyliśmy z sześcioma medalami i dużym bagażem doświadczeń.

WOM – szpada młodzików

Najsilniej obsadzona była kategoria młodzików, w której zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców, startowało po 30 zawodników. Najlepiej spisał się Franciszek Socha, który wywalczył brązowy medal. W szerokim finale znalazł się też Jan Zwoliński (7 miejsce). Miejsca pozostałych naszych zawodników:
Wśród dziewcząt:
9 miejsce ex aequo Nadzeya Veka i Maria Lenkiewicz
oraz
13 miejsce Zofia Rukszan
14 miejsce Barbara Szczurek
16 miejsce Laura Maciak,
które po raz pierwszy walczyły na zawodach długą bronią.

Warszawska Olimpiada Młodzieży
Franek Socha medal brązowy, Janek Zwoliński 7 miejsce w kategorii młodzików.

WOM – szpada kadetów

W kategorii kadetów, pod nieobecność naszych czołowych zawodników (m.in. Filipa Krochmalskiego, który reprezentował w tym czasie Polskę na Mistrzostwach Europy Kadetów), nie udało się tym razem zdobyć medali.
Dzielnie walczyły natomiast nasze najmłodsze kadetki, Dariia Chernikova i Zuzanna Sołtyk, które zajmujęły odpowiednio 6 i 7 miejsce, a także Maria Socha – 11 miejsce.
W kategorii tej nasz klub reprezentowali również:
Mikołaj Kądziela (10 miejsce)
Igor Chodkowski (15 miejsce)
Jan Kadłubowski (17 miejsce), dla którego był to pierwszy start w zawodach szermierczych, po zaledwie 2 miesiącach treningu.

WOM – szpada juniorów

W kategorii juniorów na liście startowej również zabrakło naszego najlepszego zawodnika, Antoniego Sochy, który w tym czasie w Neapolu reprezentował nasz kraj i klub w Mistrzostwach Europy Juniorów. Doskonale zastąpili go jednak klubowi koledzy: Jan Glinka, który wywalczył srebrny medal i Michał Gładyszczak zdobywca medalu brązowego.
W kategorii juniorów dziewcząt brązowy medal zdobyła Amelia Jastrzębska., a Weronika Jaworska zajęła 5 miejsce.