Ogromny sukces Filipa Krochmalskiego na Mistrzostwach Europy Kadetów

Filip Krochmalski 8 na Szermierczych Mistrzostwach Europy Kadetów

Filip Krochmalski, reprezentujący nasz kraj w szpadzie na Szermierczych Mistrzostwach Europy Kadetów w Neapolu, okazał się najlepszy spośród czterech Polaków startujących w turnieju.

Mistrzostwa Europy Kadetów

Pierwszego dnia Szermierczych Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w turnieju szpadowym Polskę reprezentowali: Mikołaj Adamczyk (SKS Grass-Hopper Kalwaria), Seweryn Huwer (Piast Gliwice), Filip Krochmalski (PKSzerm Warszawa) oraz Bartosz Kuźnik (SKS Flasz Świdnica). Filip Krochmalski jako jedyny z Polaków dostał się do szerokiego finału, zajmując ostatecznie 8 miejsce.

Po walkach grupowych Filip zajmował 31. miejsce (na 127 startujących). W pucharach stoczył zwycięskie pojedynki: 15:8 z Holendrem (Jan-Koen Versteijnen), 15:12 z Niemcem (Ole Petersen, który po grupach zajmował 2 miejsce), 15:11 z Estończykiem (Juri Khudobkin). Dopiero w ćwierćfinale uległ 15:12 po niezwykle zaciętym i dynamicznym pojedynku zawodnikowi z Francji (Theo Mitrail). Miejsca pozostałych Polaków: Mikołaj Adamczyk – 19, Bartosz Kuźnik – 26, Seweryn Huwer – 39.

Trzeciego dnia mistrzostw polska drużyna szpadzistów z Filipem Krochmalskim w składzie zajęła wysokie 5 miejsce (na 27 startujących drużyn), przegrywając tylko jeden mecz z reprezentacją Ukrainy – zwycięzcami turnieju. Rozstawiona z numerem 9. polska drużyna najpierw pokonała Cypr 45:26, potem w walce ćwierćfinałowej uległa Ukrainie 45:30, następnie wygrała 45:28 z Holandią oraz 45:39 z Włochami.

Gratulacje dla całej drużyny, Filipa i trenera Piotra Kiełpikowskiego!

Mistrzostwa Europy Juniorów

Na Szermierczych Mistrzostwach Europy Juniorów  i Kadetów w kategorii juniorów Polskę reprezentował Antoni Socha, nasz Mistrz Świata Kadetów z 2021 roku. Ten turniej nie był dla niego taki szczęśliwy. Indywidualnie zajął 53 miejsce, polska drużyna w składzie: Antoni Socha (PKSzerm Warszawa), Szymon Wojciechowski (WLKS Kmicic Częstochowa), Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice), Mikołaj Wesołowski (Piast Gliwice) zakończyła turniej na miejscu 8.