Jan Socha zwycięzcą IV Pucharu Polski Seniorów

Jan Socha zwycięzcą IV Pucharu Polski Seniorów w szpadzie

Ogromny sukces Janka Sochy! Podczas odbywającego się 27 kwietnia w Gliwicach IV Pucharu Polski Seniorów stanął na najwyższym stopniu podium.

Jan Socha podczas całego turnieju przegrał tylko jedną walkę grupową. Do pucharów przystąpił z 15. miejsca, a na drodze do zwycięstwa stanęli mu: Czcibor Partyka – Piast Gliwice (15:5), Paweł Urban – AZS AWF Kraków (15:3), Piotr Migas – Piast Gliwice (12:11), Piotr Kapała – Piast Gliwice (12:7) i Szymon Wojciechowski – WLKS Kmicic Częstochowa (15:10).
W walce finałowej nasz zawodnik pokonał 13:12 Mateusza Antkiewicza – AZS AWF Katowice.

Brawo Janek!

To był świetny turniej dla zawodników Polskiego Klubu Szermierczego. Choć nie ma wśród nich jeszcze seniorów, coraz pewniej czują się na „seniorskich” planszach, co pokazali niedawno, zwyciężając w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów.

W IV Pucharze Polski Seniorów startowało 5 naszych szermierzy: dwóch młodzieżowców, jeden junior i dwóch juniorów młodszych. Eliminacje grupowe przeszli jak burza, a potem wszyscy dostali się do 32. (na 78 startujących zawodników), zajmując ostatecznie: