Filip Krochmalski jedenasty na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych

Antoni Socha i Filip Krochmalski reprezentantami Polski na Mistrzostwach Świata

Na Mistrzostwach Świata Kadetów i Juniorów w Rijadzie Polskę reprezentowało dwóch zawodników z Polskiego Klubu Szermierczego: Antoni Socha (junior) i Filip Krochmalski (junior młodszy).

Już samo zakwalifikowanie się do grona najlepszych polskich szermierzy i reprezentowanie naszego kraju na Mistrzostwach Świata to wspaniałe osiągnięcie! Spośród siedmiu polskich szpadzistów startujących w turnieju, dwóch to zawodnicy naszego klubu.

Ogromny sukces odniósł młodszy z naszych szermierzy – Filip Krochmalski, który w turnieju kadetów uplasował się na wysokim 11. miejscu, wśród 164 startujących. Pokonał go dopiero, w walce o ćwierćfinał, Eslam Osama z Egiptu, późniejszy wicemistrz świata. Filip był najlepszy wśród polskich kadetów.

W kategorii juniorów Antoni Socha zajął 52 miejsce na 215 walczących zawodników z całego świata. Polska drużyna, z Antkiem w składzie, uplasowała się na 12. miejscu w turnieju drużynowym (na 42 startujące ekipy).