Jesteśmy Mistrzami Polski Seniorów! Mamy też indywidualnego Wicemistrza Polski!

Mistrzowie Polski Seniorów

Ogromnym sukcesem i dwoma medalami zakończyła się rywalizacja zawodników Polskiego Klubu Szermierczego w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się 5-6.04.2024 roku na warszawskim Torwarze.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów – szpada mężczyzn

Pierwszego dnia Antoni Socha wywalczył srebrny medal w rywalizacji indywidualnej, co jest wprost niebywałym osiągnięciem! Antek jest bowiem juniorem. Jego medal w Mistrzostwach Polski Seniorów, podczas których walczył z zawodnikami dużo starszymi i bardziej doświadczonymi, w tym z wielokrotnymi Mistrzami Polski, jest szczególnie cenny! Brawo Antoni, brawo trener Piotr Kiełpikowski, brawo My!

Junior Antoni Socha Wicemistrzem Polski Seniorów
Junior Antoni Socha Wicemistrzem Polski Seniorów (fot. Polski Związek Szermierczy)

Wielu naszych zawodników startowało w tych zawodach. I choć nie są jeszcze seniorami, osiągnęli bardzo dobre wyniki. To wielki sukces naszego klubu, naszych zawodników i trenerów! Ciężka, tytaniczna praca i świetna atmosfera to klucz do wszystkich naszych sukcesów.

Miejsca pozostałych zawodników PKSzerm Warszawa startujących w mistrzostwach:
19 Jakub Cieślik
27 Jan Socha
35 Tadeusz Wąsik (junior młodszy)
38 Jan Glinka (junior)
59 Grzegorz Czechowski (młodzieżowiec)
60 Michał Gładyszczak (junior)
70 Szymon Ogonowski (młodzieżowiec)
88 Jarosław Kornaś (senior)

Ale pierwszy dzień to był dopiero początek naszych sukcesów…

Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów – szpada mężczyzn

Drugi dzień przyniósł jeszcze więcej emocji i na koniec… ZWYCIĘSTWO!

Drużyna Polskiego Klubu Szermierczego, w składzie Jakub Cieślik, Antoni Socha, Jan SochaTadeusz Wąsik, po ciężkich bojach sięgnęła po złoty medal i Mistrzostwo Polski Seniorów.

Nasza drużyna, po turnieju indywidualnym, rozstawiona była z numerem 5. Na drodze do zwycięstwa naszych zawodników stanęły drużyny: Szpada Wrocław (45:39), KS AGH Kraków (45:31), SKS Grass Hoper Kalwaria (45:28) i Piast Gliwice (44:42).

Warto dodać, że w zwycięskiej drużynie jest dwóch młodzieżowców, jeden junior oraz jeden junior młodszy i… ani jednego seniora… To wygląda na dobry prognostyk na wspaniałą przyszłość. Zarówno naszych zawodników, jak i całego Klubu!

Druga drużyna Polskiego Klubu Szermierczego, w składzie Grzegorz Czechowski, Jan Glinka, Michał GładyszczakFilip Krochmalski, wygrała pierwszy mecz z MKS Kusy Szczecin, co zapewniło jej miejsce w pierwszej 16. i możliwość dalszej rywalizacji. Ostatecznie uplasowała się na 15. miejscu.

Brawo Panowie! Gratulujemy waleczności.

Polski Klub Szermierczy drużynowym Mistrzem Polski Seniorów

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę stronę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.