Trzy brązowe medale dla PKSzerm Warszawa na Pucharze Żubrów w Skawinie

To był weekend pełen emocji. 16 i 17 marca odbył się w Skawinie Puchar Żubrów, na który pojechało 9 zawodniczek i zawodników z Polskiego Klubu Szermierczego.

Zawody rozgrywane były w czterech kategoriach wiekowych: skrzaty, zuchy, dzieci i młodzicy. Nasz klub reprezentowało 5 dziewcząt i 4 chłopców, którzy trzykrotnie stali na podium i pięciokrotnie uczestniczyli w dekoracji, kwalifikując się do pierwszej 8.

Trzy medale dla PKSzerm Warszawa

Rywalizację w sobotę rozpoczęły dziewczyny, zdobywając dwa brązowe medale: Oliwia Ziółkowska w kategorii skrzatów i Katarzyna Waśko w kategorii zuchów. W kategorii dzieci szeroki finał wywalczyła Barbara Szczurek, która w ćwierćfinale uległa zwyciężczyni turnieju i ostatecznie zajęła 5 miejsce.

W niedzielę na planszach stanęli chłopcy. Franciszek Ziółkowski w kategorii zuchów zajął 3 miejsce, a Jan Waśko w kategorii dzieci – 7 m.

Puchar Żubrów w Skawinie
Brązowy medal dla Kasi Waśko w kategorii zuchów.
Puchar Żubrów w Skawinie
Brązowy medal dla Franka Ziółkowskiego w kategorii szpada zuchów

Pełne wyniki zawodników PKSzerm Warszawa:

Szpada Skrzatów

Dziewczęta
3 m. Oliwia Ziółkowska

Szpada Zuchów

Dziewczęta
3 m. Katarzyna Waśko
12 m. Anna Szczurek

Chłopcy
3 m. Franciszek Ziółkowski

Szpada Dzieci

Dziewczęta
5 m. Barbara Szczurek

Chłopcy
7 m. Jan Waśko

Szpada Młodzików

Dziewczęta
22 m. Maria Lenkiewicz

Chłopcy
16 m. Mikołaj Chmielak
27 m. Adam Biela

Wszystkim gratulujemy waleczności i coraz lepszych trafień!

To był pierwszy z czterech turniejów eliminacyjnych z cyklu Pucharu Żubrów, więc jeszcze wszystko przed nami! W Turnieju Masters weźmie udział po 8 najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej kategorii wiekowej. Trzymamy kciuki za kolejne eliminacje!
Klasyfikację Pucharu Żubrów będzie można śledzić tutaj >>> https://tinyurl.com/khhstn7h
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę stronę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.