Ogromny sukces Antoniego Sochy! Junior na podium III Pucharu Polski Seniorów

3 Puchar Polski Seniorów w szpadzie

Antoni Socha stanął na 3. stopniu podium III Pucharu Polski Seniorów w szpadzie. Polski Klub Szermierczy na katowickim turnieju reprezentowało 7 zawodników.

W miniony weekend Katowice były gospodarzem trzeciego w tym sezonie Pucharu Polski seniorów w szpadzie. Polski Klub Szermierczy reprezentowało 7 zawodników, wśród których najlepszy okazał się junior Antoni Socha.

Droga Antoniego do podium nie była łatwa. Po fazie grupowej, w której nasz zawodnik wygrał 5 walk, zajmował 17 miejsce (na 90 startujących). W pierwszym pucharze pokonał Czcibora Partykę (Piast Gliwice) 15:10. Kolejny puchar, w walce o 16-tkę, był już znacznie bardziej wyrównany. Antek zwyciężył Mateusza Antkiewicza (AZS AWF Katowice) 15:13. Równie zacięta była walka z Mikołajem Adamczykiem (SKS Grass-Hopper Kalwaria), która zakończyła się zwycięstwem naszego zawodnika zaledwie jednym punktem – 15:14. Dopiero w półfinale Antek uległ jednym trafieniem Radosławowi Zawrotniakowi (AZS AWF Kraków), późniejszemu zwycięzcy turnieju. Podium uzupełnili: Damian Michalak (Piast Gliwice) na miejscu 2. oraz Łukasz Parafiniuk (WLKS Kmicic Częstochowa) na miejscu 3.

Drugi z naszych zawodników – Tadeusz Wąsik – choć jest jeszcze juniorem młodszym, wywalczył doskonałe, 30. miejsce.
Wynik pozostałych zawodników:
52. Jan Glinka
54. Jakub Cieślik
55. Jan Socha
59. Filip Krochmalski
88. Michał Gładyszczak

PRZEBIEG I PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę stronę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.