Tuż za podium w 27. Międzynarodowym Turnieju „Gwiazdka ze szpadą” w Gliwicach

Gwiazdka ze szpadą - Gliwice 2023

Tym razem bez medali, ale z ogromnym bagażem doświadczeń, wrócili szermierze Polskiego Klubu Szermierczego z 27. Międzynarodowego Turnieju „Gwiazdka ze szpadą” w Gliwicach.

Pierwszego dnia, po bardzo zaciętych pojedynkach, zaledwie jednym punktem przegrały swoje ostatnie walki pucharowe w kategorii dzieci Zosia Rukszan (o wejście do pierwszej 8.) i Liliana Gładyszczak (o wejście do pierwszej 16.). Zosia ostatecznie uplasowała się na 12. miejscu, a Liliana na 21.

W kategorii młodzików na 46. miejscu znalazła się Maria Lenkiewicz, która jest młodszym rocznikiem w tej kategorii wiekowej i dopiero od niedawna zdobywa doświadczenie w walce długą szpadą.

Drugiego dnia, tuż za podium był Janek Waśko (5. miejsce) w kategorii dzieci, a na miejscu 10. uplasował się Janek Wąsik.