07.11.2021

Puchar Ziem Północnych - medale rodzeństw

6 i 7 listopada tradycyjnie odbył się w Szczecinie Puchar Ziem Północnych.
I nasi zawodnicy przywieźli pokaźne zdobycze medalowe.
 

W sobotę startowała Kasia Waśko i zdobyła drugie miejsce w kategorii skrzatów.
Niedziela przeznaczona była na turnieje chłopców.
W silnie obsadzonych zawodach kadetów drugie miejsce wywalczył najmłodszy w kategorii
Tadeusz Wąsik.
W turnieju zuchów najlepszym okazał się Janek Wąsik a trzecie miejsce zdobył Janek Waśko.

Gratulacje dla organizatorów i wszystkich startujących.

Pełne wyniki: https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/131E3DEC04FA41...

 

24.10.2021

Kyras Liarys - triumfatorem Otwartych Mistrzostw Warszawy

Drugi dzień rywalizacji to turnieje chłopców
 

Najlepszym w kategorii wiekowej młodzików był 
Liarys Kyras
a trzecie miejsce zajął debiutujący
Igor Chodkowski

W turnieju dzieci pierwszy swój medal (srebrny) zdobył
Karol Żółtowski

a Józek Cieślik wywalczył trzecie miejsce

W rywalizacji kadetów drugie miejsce zajął
Aleksander Ziajowski
 
Gratulacje dla medalistów i wszystkich startujących

23.10.2021

Triumf Liliany - Otwarte Mistrzostwa Warszawy

W ten weekend odbywają sie Otwarte Mistrzostwa Warszawy - Puchar Burmistrza Pragi Południe.
W sobotę walczyły dziewczęta, dzielnie rywalizowały a kilka z nich wywalczyło podium.
 

Pierwsze miejsce w kategorii skrzatów wywalczyła
Liliana Gładyszczak
pokonując w walce finałowej
Zosię Rukszan

W kategorii Młodzików brąz wywalczyła
Maria Socha.
  
Gratulacje medalistek i wszystkich startujących
Pełne wyniki: https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/B90FE84CA27E4B...

 

22.09.2021

Puchar Dzielnicy Praga Południe

II turniej klasyfikacyjny

W środowe popołudnie (22 października) odbył się II turniej klasyfikacyjny cyklu zawodów 
o "Puchar Dzielnicy Praga Południe"

Walki prowadzone były w sympatycznej atmosferze i stały na bardzo bardzo dobrym poziomie.
Uczestnicu pokazali wiele ciekawych akcji szermierczych i duże emocjonalne zaangażowanie.
To jest dowód na właściwy kierunek szkolenia dzieci i młodzieży.

 

Wyniki:
Szpada dzieci -  dziewczęta

1 m. LENKIEWICZ Maria
​2 m. GŁADYSZCZAK Liliana
3 m. RUKSZAN Zofia

Szpada dzieci - chłopcy
1 m. WĄSIK Jan
2 m. KROCHMALSKI Ignacy
3 m.MICHAŁOWSKI Michał

Szpada młodzików - dziewczęta
1 m. SOŁTYK Zuzanna           
2 m. SOCHA Maria   
3 m. JAWORSKA Weronika                 

Szpada młodzików - chłopcy
1 m. LIALYS Kyras
2 m. CIEŚLIK Józef
3 m. SOCHA Franciszek

Szpada kadetów - chłopcy
1 m. KROCHMALSKI Filip
2 m. ZIAJOWSKI Aleksander
3 m. WĄSIK Tadeusz

Gratulujemy

22.09.2021

XV Edycja cyklu turniejów „O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE” im. Eugeniusza Śniegowskiego

       

 

XVI Edycja cyklu turniejów 

„O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE” im. Eugeniusza Śniegowskiego

  • Organizator: Polski Klub Szermierczy
  • Miejsce zawodów:

Sala szermiercza PKSzerm.
Zespół Szkół Nr 37 im. Agnieszki Osieckiej,
03-964 Warszawa, Aleja Stanów Zjednoczonych 24
(wejście od ul. Urugwajskiej przy lodowisku)

  • Uprawnieni do startu:

Zawody będą prowadzone w następujących kategoriach wiekowych:

  • Roczniki 2011 i młodsi  (szpada „0”)
  • Roczniki 2009-2010  (szpada „0”)
  • Początkujący 2004-2007 (szpada „5”)
  • Młodzik zaawansowany 2006-2008 (szpada „5”)

We wszystkich konkurencjach  dziewczęta i chłopcy walczą razem.

  • Zgłoszenia:

Pocztą elektroniczną na dwa dni przed zawodami na adres: poczta@pkszerm.com

lub na 45 minut przed rozpoczęciem walk w sekretariacie zawodów.

  • Turnieje klasyfikacyjne rozgrywane są w środy i rozpoczynają się:

 

  • Roczniki 2011 i młodsi  (szpada „0”) – godz. 17.00
  • Roczniki 2009-2010  (szpada „0”) – godz. 17.00
  • Początkujący 2004-2007 (szpada „5”)  – godz. 17.00
  • Młodzik zaawansowany 2006-2008 (szpada „5”)  – godz. 18.30
  • Terminarz:
  • Szpada dziewcząt i chłopców

I Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 19.05.2021
II Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 22.09.2021
III Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 24.11.2021

Finał – 17.12.2021 (piątek, godz. 17.00)

W finale walczyć będą po 4 osoby z prowadzonych list klasyfikacyjnych
(do klasyfikacji zaliczane będą dwa najlepsze wyniki) w każdej konkurencji oddzielnie dla dziewcząt i chłopców .

W finale wystartuje czterech najlepszych zawodników.
Liczą się wyniki z dwóch najlepszych turniejów.
W przypadku równej liczby punktów decydują:
a. wyższe zajęte miejsce
b. lepszy wynik trzeciego turnieju.

Zapraszamy do udziału w zawodach

Cykl zawodów szermierczych jest prowadzony w ramach zadania
częściowo finansowanego ze środków finansowych

M. St. Warszawy Dzielnica Praga Południe

19.09.2021

Cecylia Cieślik zwycięża w Częstochowie

Cecylia Cieślik

 
w znakomitym stylu zwyciężyła w I Pucharze Polski Młodszych Juniorów w Częstochowie. 
Jej wspaniała technika i konsekwencja taktyczna były widoczne w każdej walce.
Mamy zawodniczkę na bardzo wysokim poziomie krajowym i będziemy z optymizmem śledzili
kolejne występy tej utalentowanej zawodniczki.
Gratulujemy także jej trenerowi Panu Piotrowi Kiełpikowskiemu.

 

Szpada dziewcząt:

https://www.fencingtimelive.com/events/results/4AE5417348624535A5483C890...

Strony