04.11.2018

XV PUCHAR ZIEM PÓNOCNYCH - Szczecin

XV PUCHAR ZIEM PÓNOCNYCH
Międzynarodowy Turniej dziewcząt w szpadzie młodzików

Szczecin, 03-04 listopada 2018 r.

Pierwszy dzień zawodów okazał się bardzo szczęśliwy dla Cecylki Cieślik.
Zwyciężyła po raz trzeci w turnieju młodziczek i umocniła pierwszą pozycję na liście klasyfikacyjnej PZS.

Wyniki:
1 m.  CIEŚLIK Cecylia – POLSKI KLUB SZERMIERCZY
2 m. PORWOŁ Liliana – UKS TRÓJKA RADLIN
3 m.  KORDUŁA Antonina – RMKS RYBNIK
3 m.  ŚLĘZAK Katarzyna – UKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Drugiego dnia do walk w kategorii "dzieci" przystąpili chłopcy. Wystartowało czterch naszych zawodników. Po walkach grupowych tabela pucharowa ułożyła się tak, że w górnej połówce znaleźli się wszyscy nasi i o dalszy awans musieli toczyć pojedynki "bratobójcze". W efekcie tych walk do finałowej ósemki awansował trójka naszych chłoców. Na podium po bardzo zaciętych i pięknych walkach stanęli:

Tadeusz Wąsik II miejsce, Alek Ziajowski III miejsce. 

Kolejność końcowa:
1m. HUWER Tymoteusz –  UKS TRÓJKA RADLIN
2 m. WĄSIK Tadeusz PKSZERM WARSZAWA 
3 m. ADAMCZYK Mikołaj –  KS SZPADA WADOWICE
3 m. ZIAJOWSKI Aleksander PKSZERM WARSZAWA 

7 m. SIWEK Marcin PKSZERM WARSZAWA
11 m. KROCHMALSKI Filip PKSZERM WARSZAWA 

Startowało 32 zawodników

Gratulacje

 

03.11.2018

Znakomity występ Janka Sochy w Rybniku

 Świetnie zaprezentował się Janek Socha w III Pucharze Polski Juniorów w Rybniku.
Nasz najlepszy siedemnastolatek w zawodach do 20 lat awansował do fazy finałowej i wywalczył bardzo wysokie 7 miejsce.
To dowód na systematyczne podnoszenie poziomu sportowego przez tego zawodnika.

Wyniki:
1 m. MICHALAK Damian –  PIAST GLIWICE
2 m. ĆWIĘKA Wojciech –  KSZ WARSZAWIANKA
3 m. BULANDRA Jan –  AZS AWF KATOWICE
3 m. RACHWALIK Michał UKS START OPOLE

7 m. SOCHA Jan PKSZERM WARSZAWA
12 m. ZBIERADA Bartłomiej PKSZERM WARSZAWA
29 m. CZECHOWSKI Grzegorz PKSZERM WARSZAWA
42 m. CIEŚLIK Jakub PKSZERM WARSZAWA
49 m. SOCHA Antoni PKSZERM WARSZAWA
68 m. KORNASZEWSKI Stanisław PKSZERM WARSZAWA
72 m. OGONOWSKI Szymon PKSZERM WARSZAWA
85 m.  ANIOŁKOWSKI Michał PKSZERM WARSZAWA
92 m. MILCZAREK-METZNER Mikołaj PKSZERM WARSZ.

Startowało 105 zawodników

Gratulacje

02.11.2018

TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI - 2018

 

ZAPRASZAMY

28.10.2018

Drużynowy Puchar Europy kadetów w szpadzie kobiet i mężczyzn – Klagenfurt,

Wspaniale zaprezentowała się nasza drużyna w szpadowym Pucharze Europy U17,
który odbył się w Klagenfurcie.Na podium stanęli biało-czerwoni w składzie: 
Piotr Urban, Bartosz Kitliński, Jan Bulandra i Jan Socha 
Dopiero w półfinale ulegli drugiej reprezentacji Włochów
jednak w meczu o trzecie miejsce pewnie wygrali z Węgrami.
W całym turnieju triumfowali Amerykanie.
W drużynie biało-czerwonych walczył nasz zawodnik Jan Socha.

      

Wielkie gratulacje

27.10.2018

"MOKOTOWSKIE POTYCZKI ZE SZPADĄ" - Warszawa, 27.10.2018

Bardzo ładnie wystąpili nasi zawodnicy w rozgrywanym w sali Warszawianki
turnieju zuchów, dzieci i młodzików "MOKOTOWSKIE POTYCZKI ZE SZPADĄ".

W kategorii zuchów chłopców wystąpił Józek Cieślik i wywalczył II miejsce.

W kategorii dzieci wśród dziewcząt Marysia Socha zajęła II miejsce
natomiast wsród chłopców Tadziu Wąsik wywalczył I miejsce
a Mateusz Maraszek zajął III miejsce.

  

W kategorii młodzików dwaj nasi zawodnicy
Franek Grabowski i Jacek Łęski uplasowali się na III miejscu.

Tak więc wszyscy nasi zawodnicy startujący w tych zawodach
uplasowali się na medalowych pozycjach

WIELKIE GRATULACJE

14.10.2018

Piękne zwycięstwo Cecylki Cieślik w Radlinie

W Radlinie odbył się XIX Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz II Memoriał Bolesława Miki.
Wzięli w nim udział najmłodsi adepci szpady, walczący w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, zuchy i młodzicy. W sobotę walczyły dziewczęta, w niedzielę na planszach zaprezentowali się chłopcy.Polski Klub Szermierczy reprezentowało dziewięcioro zawodników.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi zawodnicy.
Wśród dziewcząt w kategorii młodzik w pięknym stylu zwyciężyła
Cecylia Cieślik.
To kolejny start potwierdzający jej systematyczny rozwój.

Wielkie gratulacje

W drugim dniu zawodów ponownie mieliśmy powody do radości.
Dwóch naszych zawodników w kategorii dzieci stanęło na podium 
Marcin Siwek wywalczył 2 miejsce a Tadeusz Wąsik III miejsce.

Brawa i gratulacje dla naszych chłopców, którzy w każdym turnieju potwierdzają swoją obecność w czołówce krajowej

Wyniki:

Dzieci – dziewczęta
1. RATYNA Magda – MUSZKIETER GLIWICE
2. SZYMCZYK Michalina – MUSZKIETER GLIWICE
3. SIERGIEJ Zofia – WKS KOLEJARZ WROCŁAW
3. JANECZEK Oliwia – MUSZKIETER GLIWICE
18. LIPOV, Kalina – PKSZERM WARSZAWA
34. SOCHA, Maria – PKSZERM WARSZAWA

Młodzik – dziewczęta
1. CIEŚLIK Cecylia – PKSZERM WARSZAWA
2. PORWOŁ Liliana – UKS TRÓJKA RADLIN
3. HALEMBA Antonina – UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚL.
3. NIEWADZI Zofia – UKS OLIMP LUBIN

Zuchy – chłopcy
1. WOJCIECHOWSKI Mikołaj – KS ZAWISZA RADOMSKO
2. MASŁOWSKI Dominik – UKS OLIMP LUBIN
3. RONER Michał – UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚL.
3. PABIJAŃCZYK Adam – AZS AWF WROCŁAW
5. SIWEK Marcel – PKSZERM WARSZAWA
32. CIEŚLIK Józef – PKSZERM WARSZAWA

Dzieci - chłopcy
1. WŁODARCZYK Piotr – KS SZPADA WADOWICE
2. SIWEK Marcin – PKSZERM WARSZAWA
3. WĄSIK Tadeusz – PKSZERM WARSZAWA
3. KUROWSKI Błażej – PIAST GLIWICE
9. ZIAJOWSKI Aleksander – PKSZERM WARSZAWA
10. KROCHMALSKI Filip – PKSZERM WARSZAWA

Młodzik- chłopcy
1. SKALSKI Jan – PKS MILENIUM SKAWINA
2. SOJKA Adam – RMKS RYBNIK
3. KLUGHARDT Hubert – UKS OLIMP LUBIN
3. KLYTTA Paweł – PIAST GLIWICE
30. ŁĘSKI Jacek – PKSZERM WARSZAWA
47. GRABOWSKI Franciszek – PKSZERM WARSZAWA

Strony