17.12.2021

Finał cyklu turniejów "O Puchar Dzielnicy Praga Południe"

Tradycyjnie, od 18 lat Polski Klub Szermierczy przeprowadził uroczysty finał cyklu turniejów
"O Puchar Dzielnicy Praga Południe" im. Eugeniusza Śniegowskiego.

 

Cykl zawodów szermierczych był prowadzony w ramach zadania
częściowo finansowanego ze środków
M. St. Warszawy Dzielnica Praga Południe

Wydarzenie jak zwykle obejmowało bardzo ciekawe i stojące na bardzo dobrym poziomie walki najmłodszych szermierzy oraz zawierało podsumowanie całorocznych osiągnięć sportowych
naszego klubu.

Wyniki finału:

Szpada dziewcząt - dzieci
1 m. LENKIEWICZ Maria
2 m. GŁADYSZCZAK Liliana
3 m. RUKSZAN Zofia
3 m. WAŚKO Katarzyna

Szpada chłopców - dzieci
1 m. WĄSIK Jan
2 m. KROCHMALSKI Ignacy
3 m. MICHAŁOWSKI Michał
3 m. WAŚKO Jan

Szpada dziewcząt - młodzicy 
1 m. SOŁTYK Zuzanna 
2 m. SOCHA Maria  
3 m. JASTZĘBSKA Amelia
3 m. RUDZIŃSKA Daria

Szpada chłopców - młodzicy
1 m. CIEŚLIK Józef
2 m. LIALYS Kyras
3 m. SOCHA Franciszek
3 m. KOŁODZIEJCZYK Antoni

Szpada chłopców - kadeci
1 m. KROCHMALSKI Filip
2 m. ZIAJOWSKI Aleksander
3 m. WĄSIK Tadeusz
3 m. GRABOWSKI Franciszek

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników

Kolorytu imprezie dodał pokaz dzieci rozpoczynających przygodę z szermierką .

Salę odwiedził także "Mikołaj" przekazyjąc wszystkim uczestnikom drobne upominki.

 

11.12.2021

Jan Socha zwycięzcą II Pucharu Polski Juniorów

Janek Socha 
w pięknym stylu zwyciężył w II Pucharze Polski juniorów w szpadzie mężczyzn!

Gratulacje

Relacja z turnieju i wywiad z Jankiem: https://www.youtube.com/watch?v=Gg3Ot-oqXuE

Wyniki turnieju: https://www.fencingtimelive.com/events/results/BE962C35FC2F4334AAC35C9AE...

05.12.2021

Zawody „O Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Południe”

W niedzielę 5 grudnia odbyły się zawody
„O Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Południe”

Zawodniczki i zawodnicy naszego klubu walczyli znakomicie i  w sześciu konkurencjach wywalczyli osiem medali:
5 złotych medali i 3 srebrne medale.

Szpada dziewcząt U-9

1 m. RUKSZAN Zofia
2 m. GŁADYSZCZAK Liliana

7 m. WAŚKO Katarzyna

Szpada chłopców U-9

1 m. WAŚKO Jan

Szpada dziewcząt U-11

2 m. LENKIEWICZ Maria

Szpada chłopców U-11

1 m. CIEŚLIK Józef
2 m. KROCHMALSKI Ignacy

7 m. CHMIELAK Mikołaj

Szpada dziewcząt U-13

1 m. SOŁTYK Zuzanna

Szpada chłopców U-13

1 m. LIALYS Kyras
7 m. POPIELSKI Antoni

WIELKIE GRATULACJEDLA NASZYCH WSPANIAŁYCH DZIECIAKÓW

Wszystkie wyniki na stronie: https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/B90FE84CA27E4BB4B733A7D094568D2E#today

13.11.2021

II Puchar Polski Juniorów Młodszych - Gliwice 13-14.11.2021

Cecylia Cieślik 3
a Filip Krochmalski 6
w Pucharze Polski juniorów młodszych w szpadach w Gliwicach

Gratulacje

 

Wyniki: https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/E620286D080E43...

 

07.11.2021

Puchar Ziem Północnych - medale rodzeństw

6 i 7 listopada tradycyjnie odbył się w Szczecinie Puchar Ziem Północnych.
I nasi zawodnicy przywieźli pokaźne zdobycze medalowe.
 

W sobotę startowała Kasia Waśko i zdobyła drugie miejsce w kategorii skrzatów.
Niedziela przeznaczona była na turnieje chłopców.
W silnie obsadzonych zawodach kadetów drugie miejsce wywalczył najmłodszy w kategorii
Tadeusz Wąsik.
W turnieju zuchów najlepszym okazał się Janek Wąsik a trzecie miejsce zdobył Janek Waśko.

Gratulacje dla organizatorów i wszystkich startujących.

Pełne wyniki: https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/131E3DEC04FA41...

 

24.10.2021

Kyras Liarys - triumfatorem Otwartych Mistrzostw Warszawy

Drugi dzień rywalizacji to turnieje chłopców
 

Najlepszym w kategorii wiekowej młodzików był 
Liarys Kyras
a trzecie miejsce zajął debiutujący
Igor Chodkowski

W turnieju dzieci pierwszy swój medal (srebrny) zdobył
Karol Żółtowski

a Józek Cieślik wywalczył trzecie miejsce

W rywalizacji kadetów drugie miejsce zajął
Aleksander Ziajowski
 
Gratulacje dla medalistów i wszystkich startujących

Strony