22.05.2022

Jesteśmy Wicemistrzami Polski SENIORÓW w szpadzie mężczyzn !!!

 

Drużyna Polskiego Klubu Szermierczego w składzie: 
Kuba Cieślik, Antoni Socha, Janek Socha i Bartłomiej Zbierada
wywalczyła Wicemistrzostwo Polski Seniorów !!!

Gratulacje dla zawodników i trenerów,
oraz rodziców i wszystkich , którzy poprzez swoje wsparcie dla Klubu
przyczynili się do tego sukcesu !!!

Sukces tym większy, że drużyna składała się w większości z juniorów,
więc będzie jeszcze wiele okazji do poprawienia wyniku w przyszłości.

  

21.05.2022

Cecylia Cieślik siódma na Mistrzostwach Polski Seniorów

Cecylia Cieślik po rewelacyjnych walkach pokonując utytułowane rywalki
zajęła siódme miejsce
na Mistrzostwach Polski Seniorów.

Gratulacje

Wyniki turnieju Pań i Panów: https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/A0081B9B4CCE4E... 

20.05.2022

XVII cyklu turniejów "O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE"

Polski Klub Szermierczy przeprowadził I turniej klasyfikacyjny w cyklu zawodów
"O Puchar Dzielnicy Praga Południe".
W turnieju uczestniczyło 11 zawodniczek i 14 zawodników.
Walki stały na bardzo dobrym poziomie i dostarczyły wiele emocji.

W poszczególnych grupach wiekowych wyniki były następujące:

Młodsze dziewczęta:
1m. Zofia Rukszan
2m. Barbara Szczurek
3m. Maria Lenkiewicz

Młodsi chłopcy:
1. Jan Waśko
2. Ignacy Krochmalski
3. Michał Michałowski

     

Starsze dziewczęta:
1. Maria Socha
2. Zuzanna Sołtyk
3. Czernikova Daria

Starsi chłopcy:
1. Mikołaj Jastrzębski
2. Kyras Lialys
3. Antoni Popielski

 

Gratulacje dla wszystkich startujących

Cykl zawodów szermierczych jest prowadzony w ramach zadania
częściowo finansowanego ze środków finansowych
M. St. Warszawy Dzielnica Praga Południe

07.05.2022

3 Puchar Żubrów

 W sobotę odbyła sie trzecia eliminacja Pucharu Żubrów i kolejny raz nasi najmłodsi szermierze zameldowali sie na podium.

Drugie miejsca zajęli: Katarzyna Waśko oraz Jan Waśko
Trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Liliana Gładyszczak i Franciszek Ziółkowski.

Cała czwórka wywalczyła prawo uczestnictwa w turnieju finałowym Pucharu Żubrów.

Gratulacje

Wyniki i galeria zdjęć: http://puchar-zubrow.pl/

30.04.2022

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Białystok

Na rozegranej w Białymstoku Olimpiadzie Młodzież ponownie mieliśmy powody do radości.

Cecylia Cieślik wywalczyła brązowy medal w szpadzie kobiet (Mistrzostwa Polski do lat 17)!
Karolina Charkiewicz zajęła 24 miejsce.

Wśród chłopców najlepiej spisał się Tadeusz Wąsik, który zajął 10 miejsce po przegranej bardzo wyrównanej walce o czołową „ósemkę”. Miejsca pozostałych zawodników: 17 m. Filip Krochmalski  25 m. Michał Gładyszczak, 32 m. Miłosz Głogowski, 35 m. Aleksander Ziajowski, 41 m. Franciszek Grabowski.

Wyniki turniejów indywidualnych:
Cadet Women's Épée (fencingtimelive.com
Cadet Men's Épée (fencingtimelive.com)

Wicemistrzowie Polski do lat 17 w szpadzie drużynowej mężczyzn!

Jednego trafienia zabrakło naszym szpadzistom (PKSzerm I - M. Gładyszczak, M. Głogowski, F. Krochmalski, T. Wąsik) do zwycięstwa w turnieju drużynowym XXVIII Olimpiady Młodzieży w Białymstoku. W dramatycznym boju w finale z KSZ Warszawianka, o Mistrzostwie Polski zadecydowało jedno trafienie w doliczonym czasie.

Dobrze spisała się drużyna dziewcząt (PKSzerm - (K. Charkiewicz, Cecylia Cieślik, M. Socha, Z. Sołtyk), która wywalczyła 5 miejsce. Druga drużyna chłopców (PKSzerm II - F. Grabowski, J. Łęski, A. Ziajowski) zajęła miejsce 12.

Wyniki turniejów drużynowych:

Cadet Team Women's Épée (fencingtimelive.com)
Cadet Team Men's Épée (fencingtimelive.com)

Gratulujemy!

 

24.04.2022

Wygrana Franka Ziółkowskiego w Pucharze Żubrów

Za nami pracowity i obfitujący w sukcesy weekend na szermierczych planszach.

W Krzeszowicach odbył się II Puchar Żubrów, na których nasi najmłodsi szermierze świetnie dawali sobie radę, wywalczając:
1 m. Franciszek Ziółkowski (U-9)
2 m. Jan Waśko (U-10)
3 m. Katarzyna Waśko (U-9)
3 m. Liliana Gładyszczak (U-10)
8 m. Maria Lenkiewicz (U-11)

 

     

Z kolej w Gliwicach odbył się IV Puchar Polski seniorów w szpadzie mężczyzn - w turnieju indywidualnym Antoni Socha wywalczył 7 miejsce, a Janek Socha 15 m.
W niedzielę nasza drużyna w składzie Kuba Cieślik, Baris Gur, Bartłomiej Zbierada wywalczyła trzecie miejsce!
W IV Pucharze Polski seniorów w szpadzie kobiet, który odbywał się w Warszawie Cecylia Cieślik wywalczyła 18 miejsce.

 

Strony