23.03.2014

Warszawska Olimpiada Młodzieży c.d.

Zawody Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szpadzie zakończyli "Juniorzy"
W tej kategorii wiekowej ponownie na najwyższym podium stanęli nasi zawodnicy.

Złoty medal wywalczył Andrzej Agria a srebrny medal Maciej Zasada

Gratulacje

20.03.2014

XI edycjau "O Puchar Dzielnicy Praga Południe im. Eugeniusza Śniegowskiego - I turniej klasyfikacyjny w szpadzie

Odbył się I turniej klasyfikacyjny w szpadzie. W zawodach wystartowało 43 uczestników.
Formuła rozgrywania turnieju wspólnie dla dziewcząt i chłopców okazała się bardzo ciekawa.
Walki były bardzo zacięte i stały na bardzo dobrym poziomie a atmosfera była bardzo ciepła.
Poniżej podajemy czołowe trójki z poszczególnych kategoriach wiekowych:

Szpada dzieci rocznik 2003 i młodsi

Miejsce

Nazwisko i imię

Rocznik

Klub

1

GLINKA Jan

2004

PKSzerm Warszawa

2

SOCHA Antoni

2004

PKSzerm Warszawa

3

ŁAPKIEWICZ Julia

2003

AZF AWF Warszawa

Szpada dzieci rocznik 2001-2002 

Miejsce

Nazwisko i imię

Rocznik

Klub

1

KORZENIEWSKI Stanisław

2001

PKSzerm Warszawa

2

OGONOWSKI Szymon

2002

IKS Warszawa

3

SULEJ Zuzanna

2001

Warszawianka

Wszystkie wyniki są umieszczone w zakładce "puchar dzielnicy"

18.03.2014

Puchar Dzielnicy - I turniej klasyfikacyjny w szpadzie

Zgodnie z harmonogramem cyklu turniejów "O Puchar Dzielnicy" w czwartek 20 marca br. zostanie przeprowadzony I turniej klasyfikacyjny w szpadzie dziewcząt i chłopców.

  1. Roczniki 2003 i młodsi – godz. 17.00
  2. Rocznik 2001-2002 - godz. 17.45

Zapraszamy

16.03.2014

Warszawska Olimpiada Młodzieży c.d.

Kolejny dzień Warszawskiej Olimpiady Młodzieży to dzień rywalizacji w szpadzie. W tej broni od kilku lat klub nasz odnosi znaczace sukcesy.
Tym razem ponownie nasi zawodnicy mogą poszczycić się bardzo dobrymi rezultatami.

W kategorii "Dzieci" zwyciężył po znakomitych walkach

Janek Glinka - złoty medal 

Szczególnej radości dostarczył debiutujący w zawodach szermierczych Michał Aniołkowski zdobywając brązowy medal. Jeśli dodamy do tego V miejcse Antka Sochy, X miejcse Wojciecha Kiełpikowskiego i XIV miejsce Daniela Dąbrówki to można powiedzieć, że mamy bardzo dobre perspektywy na kolejne lata.

W kategorii "Młodzików" bezkonkurencyjny okazał się po raz kolejny

Bartłomiej Zbierada - złoty medal

ale największą sensację sprawił najmłodszy w tej kategorii wiekowej

Janek Socha zdobywając srebrny medal.

Brazowy medal wywalczył Grzegorz Czechowski

a pozostali startujący zawodnicy również dostarczyli nam wiele radości. Józek Molga - V miejsce, Kuba Cieślik - VII miejsce, Staś Korzeniewski - X miejsce i Michał Podziewski - XIII miejsce.

  

  

Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych zawodników

Podkreślić należy, że medale i dyplomy w tych zawodach wręczał 
Prezes Polskiego Związku Szermierczego Pan Adam Konopka
który wcześniej z zainteresowaniem śledził walki najmłodszych warszawskich szermierzy.

15.03.2014

Warszawska Olimpiada Młodzieży

Rozpoczęła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w Szermierce.
W pierwszym dniu walczyły florecistki i floreciści w kategorii "Dzieci" i 'Młodzików".
Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając trzy medale.

Jako pierwsza miejsce na podium wywalczyła w kategorii dzieci

Lena Czerwińska - brązowy medal

Wielkie brawa

W tej samej kategorii bardzo dobrze spisali się nasi chłopcy.

Janek Glinka - srebrny medal

Antek Socha brązowy medal

Na wyróżnienie zasługuje także bardzo dobre V miejsce Daniela Dąbrówki.

  

Gratulujemy wszystkim startującym.
 

11.03.2014

Dzień otwarty w Polskim Klubie Szermierczym

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny, profesjonalny trening szermierczy podczas dnia otwartego 
5 kwietnia b.r.

Zajęcia odbędą się w dwóch grupach, dla najmłodszych dzieci w wieku 6-7 lat oraz dla dorosłych. Spotkanie ma na celu zapoznanie z tą piękną dyscypliną sportu oraz umożliwi stoczenie pasjonującego pojedynku.

Harmonogram:

10.00-11.30 - dzieci w wieku 6-7 lat

11.30-13.00 - dorośli

Istnieje możliwość kontynuowania treningu szermierczego. 

Ze względu na ograniczoną ilość sprzętu niezbędnego do zajęć, prosimy o zgłaszanie chęci udziału drogą mailową na adres aga.malinowska@vp.pl 

Do zobaczenia!

Strony